Artysta.pl na Facebooku

Koncert: CURCUMA, TIME TO EXPRESS, FREE BLUES BAND

Sobota 30 czerwca 2012
Miejsce: Free Blues Club
Miasto: Szczecin
Ulica: Powstańców Wielkopolskich 20
Województwo: zachodniopomorskie
   
Ilość odsłon: 494
TIME TO EXPRESS
Grupa Time To Express powstała jesienią 2005 roku w Kołobrzegu. Po kilku miesiącach prób i ciężkiej pracy nad autorskim materiałem zespół otrzymał pierwsze z wielu wyróżnień, został okrzyknięty Indywidualnością Muzyczną podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Szczecinie.
Time To Express jest także finalistą i laureatem takich festiwali jak Union Of Rock 2007, Rockowe Ogródki 2007, EKO Union Of Rock 2009, Seven Festival Music & More 2010.
Muzykę Time To Express docenił między innymi Piotr Kaczkowski. Dzięki znanemu dziennikarzowi muzycznemu radiowej Trójki piosenka "Tysiąc Nowych Dni” z debiutanckiego albumu „Traffic Life” pojawiła się na składance "Artyści Minimaxu” i "Minimax Jarocin 2007”, gdzie znajdowały się utwory finalistów festiwalu Jarocin.
W 2008 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią BIG BLUE RECORDS z Warszawy. We wrześniu 2008 roku utwór "Robot" ukazał się na popularnej sieciowej składance Don`t Panic We Are From Poland!!!, wygrywając plebiscyt na najpopularniejszy utwór składanki.
W 2009 roku przyszedł czas na wydanie pierwszego longplaya w karierze zespołu. "Traffic Life"
debiutancki krążek Time To Express spotkał się z bardzo przychylnymi ocenami zarówno ze strony krytyków muzycznych jak i fanów muzyki biorących udział w koncertach. Teraz nadszedł czas na kolejne, dojrzalsze i ambitniejsze wydawnictwo jakim jest „Void In You”. Piosenki z ostatniego albumu prezentowali m.in. podczas „Czerwonej Trasy” supportując zespół Coma.

Dziennikarz radiowej Trójki powiedział o Time To Express:
„Bardzo nastrojowe piosenki. Teksty Tomasza Skierczyńskiego momentami bardzo osobiste.
Jeden z niewielu polskich zespołów, który wybrał swoją drogę i świadomie nią idzie”
- Mariusz Owczarek, TRÓJKA


CURCUMA
Curcuma powstała w kwietniu 2007, ale teraźniejszy kształt przybrała we wrześniu 2011, po tym jak do składu dołączył wokalista Szurbo. Jeszcze z poprzednim wokalistą (Sebastian Pustkowski) zespół zarejestrował pokaźną ilość studyjnego materiału oraz dał dużo występów na żywo. W nowym składzie pierwszy koncert miał miejsce w legendarnym szczecińskim Free Blues Clubie 9 września 2011. W ciągu następnego pół roku zespół zagrał kilka klubowych koncertów i nagrał płytę EP pt. NIKT. Premiera EPki miała miejsce w kwietniu 2012. Tuż po wydaniu płytki Curcuma przystąpiła do nowych nagrań. Wszystko to ma być przymiarką do wydania debiutanckiego albumu zespołu.

Curcuma to post grunge połączony z nowoczesną, hadrockową alternatywą. To koncertowy dynamit wspomagany przez młot pneumatyczny. Sami muzycy określają muzykę jaką grają mianem "gwoździa". Specyficzne "wbijanie gwoździ" polega na rytmicznym ruchu głowy ku dołowi. Dzieje się tak, gdyż pod wpływem "ataku" Curcumy następuje u odbiorców pewnego rodzaju pulsacyjny ucisk czaszki na mózg.

Co do samej Curcumy to tworzą ją:
- Szurbo (Łukasz Szulborski) - wokal. Do zespołu dołączył w 2011 roku i od razu został rozpoznany jako "brakujący element układanki".
- Degóra (Jakub Degórski) - gitara. Założyciel i kompozytor większości materiału. Lider zespołu. Jak mawiają znawcy: "Degóra nie jest gitarzystą. On jest drwalem".
- Marówa (Marek Kuśmierczak) - Bas. Współzałożyciel Curcumy. Dobry duch zespołu. Pogromca delikatnych dźwięków.
- Beniu (Piotr Busz) - bębny. Znany z brutalnych uderzeń w werbel. Legendarny łamacz pałek.
- Z zespołem na koncertach i w studio współpracuje także wokalistka Malva (Malwina Degórska).

FREE BLUES BAND
Grupa bluesowa grająca juz ponad 30 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r. Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda, na których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Aktywnie koncertowała jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skiby i Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johsonem ,Janem “Izba” Izbinskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim. Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple). Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals oraz Johnnego Wintera.

Poza tym regularnie od 18 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.
www.freebluesband.pl
www.freebluesclub.pl
http://freebluesband.mp3.wp.pl

Sklad zespolu:
Andrzej Malcherek - guit. voc.
Agnieszka Malcherek - hammond organ
Bartosz Jurgiel - bass guit.

Wstep: 10zł
Start: 21.00

Dodał: Artysta.pl Piątek 22 czerwca 2012 15:46

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków