Artysta.pl na Facebooku
Koncert Dobczycka Band

Koncert Dobczycka Band

Piątek 1 czerwca 2012
Miejsce: Bunkier
Miasto: Toruń
Ulica: Wola Zamkowa 2/10
Województwo: kujawsko-pomorskie
   
Ilość odsłon: 477
Koncert Dobczycka Band jest propozycją młodzieży i opiekunów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie. Dziesięcioosobowy zespół tworzą niepełnosprawni uczniowie, nauczyciele, studenci, licealiści oraz muzycy sceny krakowskiej. Poprzez jazz, hip-hop, ambient, muzykę improwizowaną, liryzm, trans, zgrzyt, niemy krzyk i szczere teksty młodzież pokazuje swój świat, swoje uczucia, wychodzi nam na spotkanie. Koncertowi będą towarzyszyć cyfrowe wizualizacje wykonane przez studentów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie zespołu. W tym samym czasie będzie można zobaczyć ekspozycję złożoną ze zdjęć ukazujących uczniów Zespołu Szkół Specjalnych wykonane przez studentów, a także prace plastyczne wychowanków Szkoły. Wystawa będzie otwarta w trakcie koncertu oraz podczas wydarzeń związanych z obchodami Roku Korczakowskiego (1-3.06.2012). Ideą wydarzenia jest myśl Janusza Korczaka Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej.

Dobczycka Band to pokojowa armata, przez którą niepełnosprawna młodzież może wystrzeliwać myśli poza ściany swojego pokoju i szkolnych murów. Dobczycka Band jest projektem integracyjnym zarówno w sensie społecznym, jak i muzycznym. Zespół tworzy niepełnosprawna młodzież z Zespołu Szkół nr 11 w Krakowie, ich nauczyciele oraz muzycy, występujący gościnnie.


Stylistycznie Dobczycka Band oscyluje pomiędzy taneczną i nietaneczną muzyką elektroniczną, jazzem, muzyką improwizowaną, country, ambientem, hip-hopem, piosenką i odgłosami zepsutej lodówki. Zespół stale poszukuje swojego brzmienia i koncepcji artystycznej, w której każdy mógłby znaleźć swoje miejsce. Teksty tworzy niepełnosprawna młodzież, które wyrażają jej zbuntowane i niepokorne myśli. Band występował m.in. w zaprzyjaźnionych szkołach krakowskich, na Festiwalu Młodych Talentów w klubie „U Louisa”, w Teatrze Słowackiego otwierając uroczystą Galę „Kraków bez barier”, w Piwnicy „Wiślna 12”, w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Basztowej 9 w ramach warsztatów muzykoterapeutycznych z dr Clivem Robbinsem, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, na „Paradzie Smoków” pod Wawelem, w klubie studenckim Bakałarz, w Filharmonii Krakowskiej.

Dobczycka Band to zero piosenek dla grzecznych dzieci i przyśpiewek pod publiczkę! Dobczycka Band to Dobczycka Bunt!

Dodał: Artysta.pl Wtorek 29 maja 2012 10:17

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków