Artysta.pl na Facebooku

Koncert Formby Band przy Galerii Krakowskiej

Poniedziałek 27 lipca 2015
Miejsca: Wejście do Galerii Krakowskiej
Miasto: Kraków
Ulica: Pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 440
Formby Band to bardzo zapracowana ale i niezwykle otwarta na ludzi, orkiestra dęta z siedzibą w Merseyside. Została założona w 1974 roku. Obecnie zespół posiada członków w wieku od 12- stu do 85-ciu lat. Odbywają cotygodniowe próby i dają mnóstwo koncertów w ciągu roku.

Formby Band bierze udział w konkursach. W 2007 roku wygrał Northwest Area, kwalifikujący do wzięcia udziału w Finałach Krajowych na czwartym etapie. Członkowie byli pełni zachwytu z powodu zwycięstwa. Zostali Krajowymi Mistrzami w Wielkiej Brytanii, pobijając 19 innych zespołów podczas finału w Harrogate. Konkurowali także w Tameside Open w 2012, zagarniając pierwszego miejsce tym razem na trzecim etapie. Obecnie przeprowadzają pruby do przyszłorocznego Northwest Area.

W ciągu ostatnich kilku lat zespół brał udział w wielu prestiżowych wydarzeniach. Dzięki temu wzrosła jego profesjonalność. W Liverpoolu, orkiestra wzięła udział w premierze, ekscytującego, nowego dzieła pt. „ Diamenty”, napisanego przez miejscowego kompozytora Toma Mossa. Przedstawienie miało miejsce w widowiskowej St Georges Hall Concert Room. W 2010r w ramach Liverpool Hope Street Feast zespół współpracowało z Metal Culture, New York Jazz Saxophonist Seth Paris i z kongijskim perkusistą Felix’em Ngindu, by przedstawić cztery części zainspirowane muzyką Ghany. Po zagraniu dla rozentuzjazmowanej publiczności w Royal Liverpool Philharmonic Hall, orkiestra przybyła do Southend on Sea na Village Green Festival. Zagrała tam concert, by wesprzeć Blockheads, zespół zmarłego Ian’a Dury’ego.

Formby Band występował niedawno w Albert Dock, na Liverpool River Festival i na Irleand Sea Tall Ships Regatta. Członkowie byli zachwyceni możliwością zagrania na koncertach charytatywnych. Były one wystawione przez różnorodne Kluby Rotary w Liverpoolu i Wirralu. Zespół występował między innymi w St Georges Hall Concert Room, w Katedrze Liverpoolskiej i na ratuszy w Wallasey. Byli także uprzywilejowani by zagrać na wielu prywatnych uroczystościach wmiejscach takich jak: Athenaeum Club, Liverpool Town Hall, Stanley Park Glass House, Sefton Park Palm House, I w Kościele św. Mikołaja. Oprócz tego Formby Band brał udział w koncertach charytatywnych dla Szpitala Dziecięcego Alder Hey, dla Szpitala dla Kobiet w Liverpoolu, Stowarzyszenia Królewskich Wojsk Lotniczych oraz dla SAFFA. Wielkim zaszczytem było zagranie na uroczystościach upamiętniają tragedię która wydarzyła się na stadionie w Hillsborough.

Zespół od wielu lat grywa na zagranicznych trasach koncertowych. W czasie jednej z wypraw członkowie byli gorąco przywitani przez setki ludzi którym bardzo spodobał się zróżnicowany program orkiestry dętej. Formby Band zagrał na najsłynniejszej Luxemburskiej estradzie, w Menin Gate at Ypres, na placu miejskim w Brugii i w wielu innych prestiżowych miejscach w Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Holandi I w Luksemburgu. Tournee odbywało się nie tylko z udziałem obecnych członków zespołu ale także tych którzy odeszli by dostać się na Uniwersytet. Wielu z nich studiowało myzykę na słynnych uczelniach takich jak Royal Northern College of Music, Trinity and Guildhall Schools of Music, and Liverpool, Huddersfield oraz Salford Universities. Fromby Band jest zachwycone że dawni członkowie, z których wielu zostało profesjonalnymi muzykami, wciąż chcą brać udział w występach i eventach z dawnym zespołem.

Dodał: Marta Półtorak Poniedziałek 27 lipca 2015 10:21

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin