Artysta.pl na Facebooku

Koncert Noworoczny w Teatrze Słowackiego

Wtorek 1 stycznia 2013
Miejsce: Teatr im. Juliusza Słowackiego
Miasto: Kraków
Ulica: plac św. Ducha 1
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 752
W noworoczny wieczór krakowscy melomanii będą mogli posłuchać utworów Straussa Glucka, Bizeta i Mozarta w wykonaniu Kameraty Krakowskiej.
Od 20 lat Kamerata Krakowska jest stałym wykonawcą koncertów noworocznych organizowanych przez Dom Kultury Podgórze. W słynnym krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego odbywają się dwa uroczyste koncerty (popołudniowy o 16:00 oraz wieczorny o 19:30), które są nawiązaniem do tradycyjnych wiedeńskich gali noworocznych i karnawałowych. Głównym atutem koncertów jest tradycyjny repertuar koncertów – głównie wiedeńskie walce i polki – oraz „salonowa″, prawdziwie straussowska obsada zespołu muzyków Kameraty Krakowskiej. Koncerty noworoczne są uświetniane obecnością na widowni wielu znanych postaci krakowskiego świata kultury i polityki, w tym przedstawicieli najwyższych władz miejskich. Honorowy patronat nad koncertami sprawuje Prezydent Miasta Krakowa, który składa tradycyjne życzenia noworoczne. Do udziału w koncertach noworocznych zapraszani są wybitni śpiewacy, gwiazdy scen operowych.W roku 2013 Kamerata wystąpi z dyrygentem Warcisławem Kuncem oraz solistą Andrzejem Lampertem.

Warcisław Kunc -Absolwent wydziału dyrygentury Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Bogusława Madeya i prof. Henryka Czyża]. W 2008 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. W sezonie w 1989/90 dyrygent Opery Wrocławskiej. W latach 1990–1993 dyrektor naczelny i artystyczny Toruńskiej Orkiestry Kameralnej[1]. W latach 1992-2004 dyrektor naczelny i artystyczny Opery i Operetki w Szczecinie. Jako dyrygent gościł w Austrii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii, iemczech, Rosji, Hiszpanii, Litwie oraz wielu miastach Polski. Jako pedagog związany z bydgoską Akademią Muzyczną (1993/9, 2003/5) oraz obecnie poznańską Akademią Muzyczną, filia w Szczecinie. Od 2007 roku ponownie dyrektor naczelny Opery na Zamku w Szczecinie.

Andrzej Lampert - wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer i współproducent muzyczny zespołu PIN. Wystapil w "Szansie na sukces", kiedy to zaśpiewał "Ludzkie gadanie" Maryli Rodowicz. W latach 1997-1998 dwukrotnie wygrał program. Został również dostrzeżony przez Zbigniewa Wodeckiego w "Twojej drodze do gwiazd". W 2000 rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Jest również absolwentem krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie uczył się śpiewu klasycznego jako tenor. W 2003 r. Andrzej Lampert razem z przyjaciółmi - Sebastianem Kowolem i Aleksandrem Woźniakiem założył zespół PIN. W 2005 r. otrzymał pozaregulaminową nagrodę w III Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy dla najbardziej obiecującego głosu tenorowego. Nagrał także piosenkę do sitcomu "Niania" oraz utwór "Route 66" do filmu animowanego "Auta". W 2007r. wystąpił na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie podczas koncertu "Niebo z moich stron" zaśpiewał utwór Seweryna Krajewskiego "Anna Maria".

więcej informacji o koncercie na www.dkpodgorze.krakow.pl

Dodał: Marta Półtorak Piątek 23 listopada 2012 22:01

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice