Artysta.pl na Facebooku

Koncert Orkiestry Kameralnej

Niedziela 24 lutego 2013
Miejsce: Aula Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie
Miasto: Kraków
Ulica: Basztowa 8
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 742
Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na Koncert Orkiestry Kameralnej. Już 24 lutego w Auli Florianka wszyscy miłośnicy muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta i Mieczysława Karłowicza, będą mieli możliwość wysłuchania utworów, tych znakomitych kompozytorów w wykonaniu Małgorzaty Staszewskiej (skrzypce) i Mieczysława Szlezera (altówka). Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Michała Maciaszczyka.

W programie:

W.A. Mozart Divertimento D-dur KV 136

Divertimento B-dur KV 137

Symfonia koncertująca na skrzypce i altówkę Es-dur KV 364

M. Karłowicz Serenada na smyczki op. 2

Bilety w cenie 20(N) i 10(U) do nabycia przed koncertem

Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji

Mieczysław Szlezer- jest laureatem międzynarodowych i krajowych konkursów skrzypcowych i kameralnych. Prowadzi rozległą działalność koncertową jako solista i kameralista; występował w 28 krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. W latach 1978-87 był solistą i koncertmistrzem orkiestry kameralnej Capella Cracoviensis, a w latach 1987-2000 solistą i koncertmistrzem Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Od 1995 jest członkiem tria fortepianowego „ARTEMUS”. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych dla: "PR iTV", "Yugoton", "RAI", "France Musique", "Equant - Japan", "IMC Tokyo", "STEBO" oraz "Moderato" Od 1978 roku jest zatrudniony w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie obecnie jest profesorem tytularnym. Prowadzi klasę skrzypiec oraz kameralistyki smyczkowej

Małgorzata Staszewska-jest laureatką konkursu UGA w 2005 roku. Koncertowała solo z Orkiestrą Symfoniczną UGA, a także Orkiestrą Kameralną ARCO (uprzednio Moskiewska Orkiestra Kameralna). Otrzymała lekcje mistrzowskie pod kierunkiem Kwartetu Kronos, Kwartetu Praskiego, prof. Eudice Shapiro, oraz Antoine Tamestita. Pełniła funkcję koncertmistrza Orkiestry Kameralnej ARCO, Southern Georgia Symphony oraz The Ocmulgee Symphony. Od 2011 roku jest asystentką w klasie prof. Mieczysława Szlezera w Akademii Muzycznej w Krakowie. W USA uczyła gry na skrzypcach i altówce w Community Music School przy Uniwersytecie w Georgii, w Cambridge Academy of Music w Atlancie, na kursach letnich Uniwersytetu UGA oraz na warsztatach kameralnych Georgia ASTA. W 2010 roku została zaproszona do jury w konkursie muzycznym Jugend Musiziert w Niemczech. Jest jednym z pedagogów i wykonawców letniego kursu Grumo Festival we Włoszech (2009 i 2012).

Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Krakowie- została utworzona w 1993 roku. Repertuar comiesięcznych koncertów obejmuje utwory z kanonu muzyki światowej. Współpraca z wybitnymi dyrygentami i pedagogami krakowskiej uczelni oraz zaproszonymi gośćmi, m. in. Wiesławem Kwaśnym, Mieczysławem Szlezerem, Zdzisławem Łapińskim, Wojciechem Czepielem, J. Staniendą, D. Stabrawą, P. Tarcholikiem, K. Baumannem czy M. Caldim zapewnia młodym muzykom zdobycie warsztatu orkiestrowego na najwyższym poziomie.

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 18 lutego 2013 14:01

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław