Artysta.pl na Facebooku
Koncert premierowy zespołu AmetriA w Herezji

Koncert premierowy zespołu AmetriA w Herezji

Piątek 15 marca 2013
Miejsca: Herezja
Miasto: Warszawa
Ulica: ul. Chłodna 35/37
Województwo: mazowieckie
   
Ilość odsłon: 385
15 marca wystąpi w Herezji jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych w Polsce - AmetriA. Będzie to koncert premierowy nowej płyty zespołu pt „Kły”, która 15 marca trafi do sklepów.

AmetriA działa od roku 1993, a pierwszy sukces przyszedł z rokiem 1998, w którym zespół zdobył 1 miejsce na XIII Piastowskiej Wiośnie Muzycznej. Nagrodę przyznali Marek Wiernik i Artur Orzech. Po wygraniu przeglądu zespołem zainteresowali się wydawcy, czego efektem było ukazanie się debiutanckiej płyty Ametrii zatytułowanej „Tattoo”.  Kolejne płyty Ametrii nominowane były do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – Fryderyk. Album "Nowy Dzień" został nominowany do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii album roku heavy metal. Płyta „Piątek3nastego” była nominowana do nagrody Fryderyk 2005 w kategorii rock/metal u boku takich zespołów jak TSA, Acid Drinkers, Vader i Behemoth.

Utwory Ametrii dostały się na pierwsze miejsca list przebojów w większości alternatywnych stacji radiowych, a „Hiszpański Hicior” przez 8 tygodni znajdował sie na 1 miejscu listy stacji radiowej ANTYRADIO i był utworem, który najdłużej utrzymywał sie w czołówce listy w roku 2004. 

Przez 20 lat działalności zespół AmetriA wystąpił na wielu koncertach w całej Polsce grając z takimi zespołami jak: SLAYER, LIMP BIZKIT, L’ESPRIT DU CLAN (Francja), BORN FROM PAIN (Holandia), ILLUSION, ACID DRINKERS, FRONTSIDE, NONE, HUNTER, HEDFIRST, LIPALI, POGODNO, IRA, COMA, FEAR FACTORY, SICK OF IT ALL, AMORPHIS, LUXTORPEDA. AmetriA grała na takich festiwalach muzycznych jak Festiwal Węgorzewo, Przystanek Woodstock, Young Life (Frankfurt – Niemcy ), Hunterfest, Ursynalia.
Podczas wydarzenia w Herezji będzie można zakupić album „Kły”, w pakiecie razem z biletem wstępu, w niższej cenie 35 zł. Można również zakupić płytę i bilet w przedsprzedaży w cenie 30 zł. Osoby zainteresowane przedsprzedażą pakietu z płytą mogą składać zamówienia w formie wiadomości na profilu FB AMETRIA ( http://www.facebook.com/ametriaband).
Patroni medialni: ANTYRADIO, RBL TV, Magazyn Gitarzysta, Magazyn Perkusista, RockArea.pl, Rockmagazyn.pl, Muzyka.pl, dlaStudenta.pl, NetFan, Fabryka Zespołów, Owsiak.net.

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 18 lutego 2013 15:57

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin