Artysta.pl na Facebooku

Koncert: S.T.O.R.N., Gemini Abyss, Innerwall

Sobota 22 września 2012
Miejsce: Stereo Krogs
Miasto: Łódź
Ulica: Zielona 8
Województwo: łódzkie
   
Ilość odsłon: 783
Historia zespołu S.T.O.R.N. sięga końca roku 2004. Po wielu zmianach personalnych w szeregach kapeli w 2005 roku uformował się stabilny skład. Wtedy przyjęto inną nazwę niż obecnie. Kapela w tym czasie zagrała kilkanaście udanych i mniej udanych koncertów. W 2007 roku zespół zawiesza działalność. Pod koniec 2008 roku grupa wznawia działalność z nowymi ludźmi (notabene grającymi wcześniej w innych mniej lub więcej znanych formacjach z lokalnego obszaru) co w efekcie przynosi zmianę stylu muzycznego. Powstają nowe kompozycje, na razie instrumentalne. Po jednym z koncertów, dobry znajomy zespołu, proponuje swój udział w zespole na stanowisko wokalisty. Poniekąd udziela się także w innym zespole na tym samym stanowisku. I tak w czerwcu 2009 następuje zmiana personalna oraz zmiana nazwy na : S.T.O.R.N.. Następuje okres pełen prób i tworzenia nowych utworów. W międzyczasie zostaje zagranych kilka koncertów oraz nagrywane jest pierwsze demo pt „Psychol". Zespół zajął III miejsce na ogólnopolskim ROCK MAY FESTIVAL 2011 w Skierniewicach (maj'2011). W tym samym miesiącu grupa zostaje zakwalifikowana na ROCK THE CITY w Zduńskiej Woli. Obecnie przygotowywane jest drugie demo. W planach mamy tworzenie nowych i lepszych kompozycji, granie jak najwięcej koncertów celem zaprezentowania się jak najszerszej publiczności.


Zespół Gemini Abyss rozpoczął działalność w kwietniu 2011 roku, kiedy to trójka przyjaciół muzykujących ze sobą od lat (Marcin „Czyżol” Czyżewski, Marcin „Games” Gamus i Tomasz „Wasyl” Wasilewski) postanowiła powołać do życia nowy projekt, kończąc wcześniej wieloletnią przygodę z formacją Syndrom. Jako że wokal z założenia miał być kobiecy, rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniej osoby i wkrótce...do zespołu dołączyła młoda, utalentowana wokalistka Klaudia Kikosicka, obdarzona charakterystycznym, pięknym i mocnym głosem. Skład uzupełnił jeszcze basista Paweł Gębka. Oboje doskonale odnaleźli się w tej muzyce i wszystko, jak do tej pory, wydaje się zmierzać we właściwym kierunku, tym bardziej jeśli towarzyszy temu szczera radość z grania i tworzenia, świetna atmosfera i pełne zaangażowanie.
Gemini Abyss obraca się w stylistyce klimatycznego metalu, gdzie mrok, ciężar i szybkość przeplatają się z motywami bardziej melodyjnymi, a kobiece partie wokalne miejscami uzupełnia growling.
Pierwsze miesiące działalności upłynęły na przygotowaniu nowego materiału, którego część została w drugiej połowie 2011 roku zarejestrowana w studio. Efektem tych nagrań jest płyta promo, z którą Gemini Abyss będzie chciał dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, z potencjalnymi wydawcami włącznie. Równocześnie zespół rozpoczął koncertowanie, zebrał już pierwsze pozytywne recenzje i zamierza systematycznie pokazywać się na scenie.

Dodał: Artysta.pl Czwartek 6 września 2012 11:37

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin