Artysta.pl na Facebooku
Koncert: Za Zu Zi i Domniemani

Koncert: Za Zu Zi i Domniemani

Sobota 9 czerwca 2012
Miejsce: Free Blues Club
Miasto: Szczecin
Ulica: Powstańców Wielkopolskich 20
Województwo: zachodniopomorskie
   
Ilość odsłon: 458
Za Zu Zi

Za Zu Zi powstała w maju 2001 roku w Jarocinie. Od samego początku muzyka lawirowała między rockiem a reggae, głównymi inspiracjami członków zespołu. W ciągu pierwszego roku istnienia Za Zu Zi zagrało sporo koncertów na terenie Wielkopolski i nie tylko. Grupę można było usłyszeć m.in. w Książu Wlkp., Pleszewie, Ostrowie Wlkp., Zaniemyślu, Antoninie. Zespół został także wyróżniony podczas XVI Przeglądu „Śpiewajmy wszyscy na rockowo”. Bardzo ważnym etapem w karierze grupy był występ na scenie młodych X jubileuszowej edycji FOLK FEST. Po pierwsze od tego czasu muzykę zespołu zdominowało reggae, i wreszcie dzięki temu koncertowi Za Zu Zi zaproszono w styczniu br. na "Muzykę w Muzeum" czyli cykl imprez odbywających się od ponad 3 lat w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Fragmenty tego koncertu można było obejrzeć na całym świecie poprzez satelitarną TV POLONIA. Pod koniec lipca w Studio „Nowe Jerusalem” w Ząbkowicach Śląskich, pod czujnym okiem (i uchem) Macieja Flanka, grupa zakończyła pracę nad swoim pierwszym materiałem studyjnym. Krążek „Party” został wydany własnym sumptem 11 listopada 2003!!!! Piosenki z tego wydawnictwa pojawiły się m.in. w Rock Radiu Wielkopolska czy ogólnopolskim Radiu Bis (m.in. transmisja koncertu z IV edycji festiwalu „Nie Zabijaj”). W połowie października tego samego roku Za Zu Zi wystąpiło w programie „Poplista” emitowanym w telewizji Polsat, gdzie wykonało na żywo jeden ze swoich utworów. Na początku sierpnia 2004 we Francji ukazała się dwupłytowa składanka „Regg’In’Europ”, na której to wśród 24 artystów reggae z różnych krajów europejskich znajduje się utwór „Jesteś” zespołu Za Zu Zi !!! W lipcu tego zespół na zaproszenie niemieckiej formacji Auch! przebywał w Lipsku, gdzie dał 2 bardzo ciepło przyjęte koncerty. Wiosną 2011 roku grupa ponownie koncertowała w Niemczech.

Domniemani


Domniemani to kapela z południowej wielkopolski stworzona w 2007 roku przez Kordiana Czaczyka i Michała Sokoła. Muzyka zespołu jest wypadkową inspiracji wszystkich członków. Łączy w sobie elementy różnych gatunków muzycznych: rocka, hard rocka, bluesa, funky, grungeu ale mimo to tworzy spójną całość. Nie jest to muzyka odkrywcza ale prawdziwa, grana prosto z serca co można usłyszeć na żywiołowych koncertach. W grudniu 2009 ukazała się składanka XXII Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, na której znalazł się utwór „Mój świat".

3 czerwca 2010 utwór „Czarna kotka" pojawił się w audycji Andrzeja Dąbrowskiego „Made in Poland" w Radio Centrum.
6 czerwca 2010 na XXIII przeglądzie Wszyscy Śpiewamy na Rockowo zespół dostał dwa wyróżnienia dla: Kordiana Czaczyka za najlepszego gitarzystę i Tomasza „Gajo" Gajewskiego za najlepszego harmonijkarza.
29 lipca 2010 zespół zagrał w Kostrzynie n.Odrą na XVI Przystanku Woodstock w Pokojowej Wiosce Kryszny.
We wrześniu 2010 ukazała się składanka XXIII Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, na której znalazł się nasz utwór „Czarna kotka".
W listopadzie 2011 zakończył nagrywanie 10 własnych kompozycji w HOM Studio w Kłobucku.

Start: 21.00
Wstęp: ?

Dodał: Artysta.pl Piątek 11 maja 2012 09:59

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin