Artysta.pl na Facebooku

Międzynarodowy Festiwal Teatralny RETRO/PER/SPEKTYWY 2012

Piątek 17 sierpnia 2012 - Sobota 25 sierpnia 2012
Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi
Miasto: Łódź
Ulica: Tymienieckiego 3
Województwo: łódzkie
   
Ilość odsłon: 425
Międzynarodowy Festiwal Teatralny RETRO/PER/SPEKTYWY 2012 to miejsce konfrontacji artystycznych niezależnego teatru i muzyki, platforma spotkań, warsztatów i dyskusji o nowym języku w teatrze XXI wieku.
Druga edycja festiwalu, która odbędzie się między 17 a 25 sierpnia 2012 roku nawiązywać będzie w dużym stopniu do żydowskiej tradycji, kultury i historii, ale w odróżnieniu od innych festiwali sięgających po tę tematykę, RETRO/PER/SPEKTYWY chciałyby zaprezentować wydarzenia teatralne i muzyczne wywodzące się z różnorodnych doświadczeń osobistych twórców, operujących skrajnie odmienną estetyką i metodami pracy. Specjalnie na festiwal zostanie przygotowane pięć premierowych spektakli.
Będziemy mieli, między innymi, możliwość wybrania się w wielopoziomową podróż- opowieść o żydowskich przodkach i niemieckich eksperymentach genetycznych razem z wybitną choreografką Rosanną Gamson z Los Angeles przygotwującą wraz z CHOREĄ polską premierę spektaklu „Tov”.
Młoda reżyserka z Tel Avivu Ruthie Osterman we współpracy z Tomaszem Rodowiczem zrealizuje interdyscyplinarny projekt „Szpera 42” odwołujący się do najbardziej dramatycznych wydarzeń łódzkiego getta – wielkiej wywózki 15 tysięcy dzieci i starszych ludzi we wrześniu 1942.
Paweł Passini w „Księdze Blasku”, który po miesiącu pracy w Lublinie i dwutygodniowych warsztatach w Edynburgu w przewrotny sposób podejmie próbę przeniesienia na scenę jednej z najbardziej zagadkowych ksiąg ludzkości – Kabały.
Teatr Manisha Mitry z Indii przedstawi pudełkowy spektakl o Januszu Korczaku pracującym z dziećmi nad sztuką „Post Office” R. Tagore.
W ramach festiwalu zaplanowaliśmy również cykl monodramów, podczas którego przedstawimy indywidualne wypowiedzi aktorów CHOREI i zaproszonych artystów.
Drugim filarem festiwalu ma być scena muzyczna w Willi Grohmana gdzie będzie mieściło się nasze centrum festiwalowe. Zagrają dla nas m.in.: The Blue Rabitt z Łodzi, Chór Gre- Badanie z Warszawy, międzynarodowa formacja The Turbans, Sza/Za/Ze, Łukasz z Bałut, czy grający muzykę bałkańską zespół Sarakina.
Pracę edukacyjną rozpoczętą w „Oratorium Dance Project” kontynujemy wraz z Wielkim Chórem Młodej CHOREI, który na festiwal przygotował finałowy koncert w ramach projektu „Pieśni Świata”.
Festiwal RETRO/PER/SPEKTYWY to nie tylko poszukiwania teatralne i spektakle, koncerty i eksperymenty muzyczne. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez artystów i pedagogów z z różnych stron świata lub też, po nocnych jamach i filmach o sztuce, odpocząć na leżaku w jednym z najładniejszych miejsc w Łodzi – ogrodzie Willi Grohmana.
Więcej informacji: www.retroperspektywy.pl

Dodał: Artysta.pl Czwartek 12 lipca 2012 14:59

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin