Artysta.pl na Facebooku

Niepokorni w nowym roku!

Sobota 5 stycznia 2013
Miejsce: Klub Studencki Żaczek
Miasto: Kraków
Ulica: Al. 3 Maja 5
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 502
Babu Król, Stachura, Dżałówa, Graftmann i Justyna Kierat

Pierwszy w 2013 roku koncert w ramach cyklu Niepokorni odbędzie się w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5) w sobotę, 5 stycznia. Na scenie zaprezentują się: Babu Król, Generał Stilwell oraz Graftmann. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa rysunków Justyny Kierat. Start: godz. 19.30.

Babu Król
To wspólny projekt ikon polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (lidera zespołu Pogodno). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń, to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.
Tym razem muzycy wystąpią w duecie, oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań.
http://babukrol.bandcamp.com

Generał Stilwell
Marek „Dżałówa” Jałowiecki to jeden z najlepszych tekściarzy w Polsce! To on w latach 80. założył legendarny zespół Generał Stilwell. Była to jedna z pierwszych gitarowych kapel w Polsce. „Dżałówa” przyczynił się mocno do popularyzacji gitarowego, alternatywnego grania. Członkowie zespołu Myslovitz twierdzą, że gdyby nie Generał, to ich grupa pewnie nigdy by nie powstała. Generał Stilwell reaktywował się w 2007 roku, aby – na prośbę Artura Rojka – dać jeden koncert: wystąpić w Mysłowicach OFF Festivalu. Na tej samej imprezie, tyle, że rok wcześniej „Dżałówa” grał z innym swoim zespołem – Delons. To kapela, która w 2005 roku wydała album „Wersja z napisami” (Pomaton EMI) i koncertowała na terenie całego kraju. Później „Dżałówa” stworzył kolejny projekt: Ladislav. Ten skromny tekściarz zawsze pozostawał w cieniu gwiazd, dla których pisał. Nie liczył na sławę, konsekwentnie robił swoje. Wspomniane zespoły Ladislav czy Generał Stilwell, których jest liderem, pozostają w niszy muzyki alternatywnej. „Dżałówa” tworzy już od dwóch dekad. Jest autorem tekstów do utworów „Książka z drogą w tytule”, „Przedtem” i „Bunt Szesnastolatki” wykonywanych przez Myslovitz. Skomponował muzykę do przeboju „Peggy Brown” wykonywanego przez mysłowicką kapelę. Do Krakowa zawita z projektem Genereł Stilwell.
www.generalstilwell.pl

Graftmann
To projekt jednoosobowy: akustyczna gitara i głos. Inspiracje do pisania piosenek to m. in. francuskie kino lat 60-tych, stare płyty Elvisa Costello, kultura popularna, moda i kobiety. Debiutancki album „Graftmann” zawierający zestaw utworów nagranych w latach 2004/2006 został uznany za debiut roku tygodnika „Przekrój” oraz album miesiąca magazynu „Machina”. Artysta zagrał ponad 60 koncertów w Polsce i zagranicą (Wielka Brytania, Niemcy), supportował m. in. Yanna Tiersena czy Hugo Race & The True Spirit. Producentem nowej płyty absolwenta UJ jest Przemek Myszor (Myslovitz, Delons). Album wyszedł przed rokiem. Jest świetny i właśnie piosenek z tej płyty posłuchamy w Żaczku.
www.graftmann.trafri.net

Justyna Kierat
Studentka II roku studiów magisterskich ochrony środowiska, doktorantka w Instytucie Nauk o Środowisku UJ, rysownik miesięcznika „WUJ – Wiadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego”. Na wystawie pokaże zbiór prac nawiązujących do ewolucjonizmu. Każdy rysunek ilustruje jakieś zagadnienie tej teorii. Będą to ilustracje z przymrużeniem oka, co nie znaczy, że bez wartości merytorycznej. Wygląda na to, że to będzie wystawa „z misją”, mianowicie pokazująca, że teoria ewolucji, uważana czasem za trudną i mało intuicyjną, może być ciekawa i zupełnie zrozumiała. Do rysunków będą dołączone krótkie opisy, tak żeby grono odbiorców nie ograniczało się tylko do biologów mających podstawy teoretyczne.
justynakierat.blogspot.com

Ceny biletów:
Studenci: 15 zł – w przedsprzedaży, 20 zł – w dniu koncertu
Niestudenci: 20 zł – w przedsprzedaży, 25 zł – w dniu koncertu

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Halla Nordfjord, CeZik & KlejNuty, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest Edyta Pogwizd reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów.
www.borowkamusic.pl
www.klubzaczek.pl

Dodał: Artysta.pl Piątek 21 grudnia 2012 13:44

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław