Artysta.pl na Facebooku
NuSoulCity - koncert

NuSoulCity - koncert

Piątek 16 grudnia 2011
Miejsce: Cukier Klub
Miasto: Kielce
Ulica: Wesoła 9
Województwo: świętokrzyskie
   
Ilość odsłon: 706
NuSoulCity to nowatorski projekt muzyczny reprezentujący najwyższy poziom artystyczny i wykonawczy. Twórcy projektu - Olga Matylda Woźniak i Mateusz Tomaszewski.

Olga Matylda Woźniak jest instruktorem wokalnym a równocześnie czynną wokalistką sceniczną oraz studyjną. Zajmuje się produkcją muzyczną, aranzacją muzyczną i wokalną, pisaniem tekstów, udziela się w spotach reklamowych jako wokalistka i lektorka. Opiekuje się wokalistami podczas ich sesji nagraniowych.
Już jako nastolatka występowałą na deskach teatru jako wokalistka i aktorka (Opera na Zamku w Szczecinie). Swój kunszt wokalny zdobywała uczestnicząc w warsztatach wokalnych opartych na muzyce soul, jazz i gospel organizowanych w całej Polsce, które prowadzone były przez międzynarodowych instruktorów m.in. Ruth Lynch (UK), Peter Steinvig (Dania), Gerald T. Smith (USA), David Daniel (UK). Olga Matylda zdobyła dyplom Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez wiele lat występowała z amerykańskim choreografem, wokalistą, tancerzem, muzykiem i reżyserem Barrym Solone. Wraz z pięcioosobowym zespołem wokalnym Tribe of Alma, zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel w Osieku w 2005 roku.


Mateusz Tomaszewski basista, multiinstrumentalista, producent muzyczny. Pochodzi ze Starachowic, jako bardzo młody muzyk zdobywał doświadczenie pod okiem mistrzów: Michała Grotta i Piotra Żaczka. Współpracuje ze znanym polskim producentem, kompozytorem, multiinstrumentalistą – Andrzejem Smolikiem.

Na początku 2005 roku Olga Matylda Woźniak i Mateusz Tomaszewski stworzyli autorski projekt NuSoulCity, w którym funkcjonują jako duet producencki. Ich twórczość, oparta o muzykę soul i funk, czerpie z korzennych brzmień czarnej muzyki, w efekcie tworząc świeżą i nowoczesną mieszankę nurtu neo soul. Po blisko 4 latach wspólnych doświadczeń w pracy studyjnej i scenicznej, powstał debiutancki materiał, w pełni wyprodukowany i skomponowany przez NuSoulCity – album „White Chocolate Pt. 1" swoją premierę miał w październiku 2008 roku. Płyta jest wyrazem sprzeciwu wobec postrzegania soulu w kategoraich wyłącznie czarnej muzyki , to manifest soulu w białym wydaniu. Stał się on pierwszym longplayem wydanym bez wytwórnii – sfinansowanym przez fanów. W maju 2009r. Duet NuSoulcity stworzył również niecodzienny teledysk, łączący dynamiczną oprawę graficzną oraz oryginalną muzykę do singla “White Chocolate Pt. 2”. Jesienią 2010 roku, kolejny raz we współpracy z Megatotal.pl, wydany został drugi album projektu NuSoulCity ''A Part Of Home''.
Rock'n'Soul...
Kolejna odsłona polskiego soulu w wykonaniu NuSoulCity! Neosoulowe korzenie zostały tym razem doprawione pikanterią rocka. Drugi album NuSoulCity nosi tytuł „A part of home”, bo, jak mówi Olga Matylda Woźniak: „codzienność tworzy muzykę, a muzyka tworzona jest z codzienności. I tak dla przykładu, studio traktowane jest przez nas jak kuchnia – to w nim gotujemy, mieszamy teksty, kompozycje, aranżacje, muzykę...”. Krążek „ugotowany” jest zdecydowanie mocniej, odważniej i bardziej osobiście niż pierwsza płyta NuSoulCity („White Chocolate Pt.1). Po raz kolejny zespół wydaje nie tylko dla, ale także dzięki fanom.

Dodał: Artysta.pl Sobota 10 grudnia 2011 15:36

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań