Artysta.pl na Facebooku
Otwarcie CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ ŁAŹNIA 2

Otwarcie CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ ŁAŹNIA 2

Sobota 15 grudnia 2012
Miejsca: Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2
Miasto: Kraków
Ulica: ul. Strajku Dokerów 5
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 398
Nowy Port to dzielnica, która wzbudza skrajne emocje. Choć wydaje się zapomniana, jej zaułki dla wielu stanowią źródło inspiracji. Wieczór otwarcia będzie spotkaniem tradycji z nowoczesnością. Prezentowane prace powstawały w dialogu z dzielnicą, jej historią, mieszkańcami, tradycją, specyficznym klimatem. Elementem nowoczesnym będzie ich interpretacja przez artystów, a niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie możliwość zapoznania się z nowoczesną, dialogiczną architekturą wnętrz stworzoną przez architekta Jacka Dominiczaka.

W programie:

„Białe Pudełko Pana Dory” performance Transgatunkowego Teatru Sfinks

Artyści wprawią w ruch „white box” przestrzeni galeryjnej nowoporckiej Łaźni 2. Performerzy spróbują zasugerować wielość możliwości kreatywnej ekspresji w nowych wnętrzach. Zmierzą się z ruchową translacją procesu asymilacji odważnych deklaracji architektów, kuratorów i artystów, w zderzeniu z tradycjami Nowego Portu, dzielnicy – swoistej społecznej enklawy. Ich spektakl będzie próbą poszukiwania – odnajdywania wartości wspólnych, granicznych, sąsiedzkich.

Transgatunkowy Teatr Sfinks w składzie: Alicja Gruca, Małgorzata Żerwe, Anna Steller, Robert Florczak, Kacper Ołowski, Wiesław Synakiewicz, Krzysztof Dziemaszkiewicz, Piotr Pawlak, Krzysztof Czerny oraz studenci pracowni Sztuka w Przestrzeni Publicznej gdańskiej ASP, Mieszkańcy i Sąsiedzi.

Następnie odbędzie się część oficjalna, a po części oficjalnej prezentacja filmu, efektu wielogodzinnych spacerów artystów z Transgatunkowego Teatru Sfinks po Nowym Porcie. Do prezentacji wybrane zostały najciekawsze fragmenty wywiadów z mieszkańcami, lokalnymi rzemieślnikami czy uczniami okolicznych szkół.

W dniu otwarcia (a także w niedzielę 16 grudnia od 12:00 do 18:00) kino, biblioteka, sala warsztatowa Łaźni 2 zamienią się w przestrzenie wystawiennicze. Zaprezentowane w nich zostaną efekty działań edukacyjnych. Odwiedzającym przybliży to metamorfozę budynku, a mieszkańcom dodatkowo stworzy okazję do zapoznania się z efektami wspólnych działań.

Osoby zaangażowane w realizację warsztatów: Anna Dukowska/ Robert Dukowski (Fundacja Nasza Przestrzeń), Maria Dembek, Robin McAulay, Aleksandra Wiese/ Łukasz Wiese (Wydawnictwo TAKO), HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki), Marcin Bildziuk (Nowy Port Sztuki), Projekt Kobiety OK (Ola Romanowska, Katarzyna Rajczyk-Bauć).

W otwarciu udział wezmą Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gdańsku.

W przeddzień otwarcia (14 grudnia) zapraszamy do zapoznania się z objazdową wystawą fotograficzną. Zaaranżowana w stylowym retrobusie przemieszczać się będzie między centrum Gdańska a Nowym Portem między 15:00 a 20:00.

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 10 grudnia 2012 16:45

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin