Artysta.pl na Facebooku
Otwarcie CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ ŁAŹNIA 2

Otwarcie CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ ŁAŹNIA 2

Sobota 15 grudnia 2012
Miejsca: Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2
Miasto: Kraków
Ulica: ul. Strajku Dokerów 5
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 506
Nowy Port to dzielnica, która wzbudza skrajne emocje. Choć wydaje się zapomniana, jej zaułki dla wielu stanowią źródło inspiracji. Wieczór otwarcia będzie spotkaniem tradycji z nowoczesnością. Prezentowane prace powstawały w dialogu z dzielnicą, jej historią, mieszkańcami, tradycją, specyficznym klimatem. Elementem nowoczesnym będzie ich interpretacja przez artystów, a niewątpliwą atrakcją wieczoru będzie możliwość zapoznania się z nowoczesną, dialogiczną architekturą wnętrz stworzoną przez architekta Jacka Dominiczaka.

W programie:

„Białe Pudełko Pana Dory” performance Transgatunkowego Teatru Sfinks

Artyści wprawią w ruch „white box” przestrzeni galeryjnej nowoporckiej Łaźni 2. Performerzy spróbują zasugerować wielość możliwości kreatywnej ekspresji w nowych wnętrzach. Zmierzą się z ruchową translacją procesu asymilacji odważnych deklaracji architektów, kuratorów i artystów, w zderzeniu z tradycjami Nowego Portu, dzielnicy – swoistej społecznej enklawy. Ich spektakl będzie próbą poszukiwania – odnajdywania wartości wspólnych, granicznych, sąsiedzkich.

Transgatunkowy Teatr Sfinks w składzie: Alicja Gruca, Małgorzata Żerwe, Anna Steller, Robert Florczak, Kacper Ołowski, Wiesław Synakiewicz, Krzysztof Dziemaszkiewicz, Piotr Pawlak, Krzysztof Czerny oraz studenci pracowni Sztuka w Przestrzeni Publicznej gdańskiej ASP, Mieszkańcy i Sąsiedzi.

Następnie odbędzie się część oficjalna, a po części oficjalnej prezentacja filmu, efektu wielogodzinnych spacerów artystów z Transgatunkowego Teatru Sfinks po Nowym Porcie. Do prezentacji wybrane zostały najciekawsze fragmenty wywiadów z mieszkańcami, lokalnymi rzemieślnikami czy uczniami okolicznych szkół.

W dniu otwarcia (a także w niedzielę 16 grudnia od 12:00 do 18:00) kino, biblioteka, sala warsztatowa Łaźni 2 zamienią się w przestrzenie wystawiennicze. Zaprezentowane w nich zostaną efekty działań edukacyjnych. Odwiedzającym przybliży to metamorfozę budynku, a mieszkańcom dodatkowo stworzy okazję do zapoznania się z efektami wspólnych działań.

Osoby zaangażowane w realizację warsztatów: Anna Dukowska/ Robert Dukowski (Fundacja Nasza Przestrzeń), Maria Dembek, Robin McAulay, Aleksandra Wiese/ Łukasz Wiese (Wydawnictwo TAKO), HATI (Rafał Iwański i Rafał Kołacki), Marcin Bildziuk (Nowy Port Sztuki), Projekt Kobiety OK (Ola Romanowska, Katarzyna Rajczyk-Bauć).

W otwarciu udział wezmą Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Gdańsku.

W przeddzień otwarcia (14 grudnia) zapraszamy do zapoznania się z objazdową wystawą fotograficzną. Zaaranżowana w stylowym retrobusie przemieszczać się będzie między centrum Gdańska a Nowym Portem między 15:00 a 20:00.

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 10 grudnia 2012 16:45

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań