Artysta.pl na Facebooku

Piano Underground, czyli Alternatywa 80

Piątek 14 września 2012
Miejsce: Klubokawiarnia GRAM
Miasto: Warszawa
Ulica: Garbarska 3/5
Województwo: mazowieckie
   
Ilość odsłon: 747
„Piano Underground, czyli Alternatywa 80”
Karolina Żychowska & Tomasz Krezymon

14.09.2012, godz. 20:30
Klubokawiarnia Gram, ul. Garbarska 3/5 (k. Mariensztatu), Warszawa
Wstęp: 10 zł

Wyjątkowy koncert, wprowadzający słuchaczy w klimat lat 80. Niezapomniane przeboje w nowych, zaskakujących aranżacjach na wokal i piano. Podczas koncertu usłyszycie Państwo utwory takich gwiazd polskiej sceny, jak Maanam, Republika czy Lady Pank. Z wielkiego dorobku polskiej muzyki lat 80. Karolina Żychowska (wokal) i Tomasz Krezymon (piano, aranżacje) zaprezentują Państwu utwory najciekawsze, najbardziej intrygujące, aktualne również dzisiaj. Ten koncert to uczta dla wielbicieli lat 80. i dla wszystkich ceniących sobie świetną muzykę w świetnym wykonaniu.

Wśród utworów m.in.:
„Zawsze ty (Klatka)” (Republika), „To tylko tango” (Maanam), „Wieża radości, wieża samotności” (Sztywny Pal Azji), „Mój jest ten kawałek podłogi” (Mr Zoob), „Kochać za późno” (Kombi), „Nim stanie się tak” (Voo Voo), „Krakowski spleen” (Maanam), „Tak tak to ja” (Republika)

Do posłuchania:
Mix utworów: https://www.youtube.com/watch?v=mYkDMPUDhxI
„To tylko tango”: https://www.youtube.com/watch?v=OCvQRNp50WQ&feature=relmfuKarolina Żychowska mówi o sobie, że lubi śpiewać, lubi tańczyć, lubi zapach pomarańczy :-) To młoda, niezwykłej wrażliwości artystka, dla której muzyka jest pasją i sposobem wyrazu siebie. Kształci się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Bierze udział w warsztatach wokalnych i teatralnych prowadzonych m.in. przez Elżbietę Zapendowską, Hannę Banaszak, Andrzeja Głowackiego. Gra w spektaklu „Nowe szaty króla” w reż. Jerzego Łazewskiego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Jesienią rozpoczyna studia na PWST we Wrocławiu.

Tomasz Krezymon – pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako pianista współpracuje na stałe z Michałem Bajorem, jako muzyk sesyjny i aranżer pracował również m.in. z Jackiem Bończykiem, Piotrem Machalicą, Marianem Opanią, Olgą Bończyk, Mariuszem Kiljanem, Hanną Śleszyńską, Anetą Todorczuk-Perchuć, Agnieszką Włodarczyk. Jako aranżer współpracował też m.in. z Festiwalem Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi, Big Bandem BBC z Londynu czy Telewizją Polską, a także z ambasadą USA. Producent w Nadbałtyckim Centrum Kultury w latach 1999-2002. Producent muzyczny i aranżer płyty „Piosenkowa Spiżarnia”, wydanej przez Polskie Radio w 2011 r. Skomponował muzykę do spektakli Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Polskiego Radia, Teatru Wybrzeże w Gdańsku czy Teatru Muzycznego w Gdyni. Autor muzyki do wielu piosenek wygrywających Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Dodał: GRAM Środa 12 września 2012 20:24

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław