Artysta.pl na Facebooku

Pierwszy Jarosławski Slam Poetycki

Sobota 29 września 2012
Miejsca: Pizzeria Corleone
Miasto: Jarosław
Ulica: ul. Baśki Puzon 2
Województwo: podkarpackie
   
Ilość odsłon: 492
Piszesz wiersze? Piszesz prozę? Piszesz teksty? A możesz fristajlujesz? Jeśli tworzysz cokolwiek, bawiąc się słowami, niezależnie, czy – póki co – robisz to do szafy, czy gdzieś publikujesz, „Poezja na ulice” jest wydarzeniem idealnym dla Ciebie!
Slam poetycki to konkurs, łączący w sobie prezentację swojej twórczości i elementy performance’u, na pierwszym miejscu stawiające kontakt osoby występującej z publicznością. To właśnie widownia ocenia występującego, ostatecznie wyłaniając najlepszego „slamera” wieczoru. Masz trzy minuty na zaprezentowanie się ze swoją twórczością. Zero rekwizytów, kostiumów i muzyki – tylko Ty, scena, publiczność i niezapomniane emocje.

Jednak slam poetycki, który odbędzie się 29 września o godzinie 20 w pizzerii Corleone (ul. Baśki Puzon 2) w Jarosławiu stanowi dopiero finał wydarzenia.
Wcześniej, bo już od godziny 12 tego samego dnia, w biurze Centrum Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Czarnieckiego 12, odbędą się warsztaty spoken word, kierowane w stronę osób od 16 do 26 roku życia. Na zajęciach zostaną przeprowadzone ćwiczenia, zawierające elementy kreatywnego pisania, prezentacji scenicznej oraz emisji głosu. Uczestnictwo w warsztatach automatycznie upoważnia do udziału w slamie poetyckim. Warsztaty prowadzone będą przez Wojciecha Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego – głównych animatorów polskiej sceny slamowej. Liczba uczestników ograniczona do 16 osób! Jeśli więc chcesz doszlifować swój talent i spełniasz kryteria, szukaj szczegółów zgłoszenia na stronie www.slam.kulturalniepozyteczni.pl

Jeśli jednak nie łapiesz się na wymagania warsztatowe, a chcesz wziąć udział w samym slamie poetyckim, pisz na adres slam@kulturalniepozyteczni.pl, podając swoje imię i nazwisko lub – nie obrazimy się też wtedy – pseudonim. Liczba osób, zgłaszających się taką drogą, ograniczona jest do 8 osób!
W obu przypadkach zgłaszać się należy do 23 września.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu “Kulturalnie pożyteczni – wypracowanie modelu partnerstwa i wolontariatu ukierunkowanego na zmniejszenie marginalizacji kulturalnej na terenie miasta Jarosławia” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Dodał: Artysta.pl Czwartek 20 września 2012 11:52

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań