Artysta.pl na Facebooku

Please The Trees

Piątek 25 stycznia 2013
Miejsca: Kawiarnia Baszta
Miasto: Ostrzeszów
Ulica: ul. Zamkowa 6
Województwo: wielkopolskie
   
Ilość odsłon: 480
Please The Trees w Polsce!!!

Gwiazdy czeskiej alternatywy przybywają do Polski! Zespół przyjeżdża do naszego kraju na piątą trasę koncertową. Tym razem grupa promować będzie swój nowy, trzeci w dyskografii, album „A Forest Affair”. Płyta została nagrana w USA, a dziennikarze w Europie i za oceanem już piszą, że to najlepsza rzecz, jaką dotychczas Please The Trees stworzyli!


Please The Trees
Za nimi dwie trasy po USA, nagrali tam też trzecią płytę „A Forest Affair” (premiera miała miejsce jesienią 2012 roku), a niedawno wychwalała ich sama Patti Smith. Dali setki niezapomnianych koncertów na terenie Europy m.in. z takimi kapelami jak Tindersticks czy Wovenhand. W Czechach miłośnikom muzyki alternatywnej nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Na terenie Polski i USA są coraz bardziej rozpoznawalni, bo wielokrotnie tam koncertowali i wydali swoje albumy. Byli w naszym kraju już na czterech trasach. Dzielili scenę z kilkoma polskimi kapelami, takimi jak Pustki, Czesław Śpiewa, Dagadana, Muchy czy Mitch & Mitch. Please The Trees byli główną gwiazdą PiotrkOFF Art Festival i alternatywnych juwenaliów w Krakowie (grali tam dla ponad dwóch tysięcy ludzi!). W październiku 2010 wydali w naszym kraju swój drugi album „Inlakesh” (Borówka Music/Absent Hours Records). Trzecia płyty kapeli została wydana jesienią 2012 roku.
Wszyscy muzycy Please The Trees urodzili się w Czechach. Jednak kiedy wychodzą na scenę, widz zapomina, że pochodzą z Pragi i Taboru. Inspiracje artystów sięgają bowiem daleko poza rodzinny kraj.
To właśnie Please The Trees reprezentowali Czechy na amerykańskim South By Southwest Festival 2010 i 2011, jednym z największych festiwali świata! To ten zespół polecała na swojej stronie internetowej Patti Smith. To właśnie Please The Trees było gwiazdą wszystkich ważnych czeskich festiwali muzycznych. Grali również w innych częściach Europy zbierając wiele pochlebnych recenzji. Dzielili scenę m.in. z Akron/Family, Tindersticks czy Wovenhand.

Zespół gościł na czterech trasach koncertowych po Polsce. Prasa pisała później: – Na szczególną uwagę zasługiwał koncert czeskich muzyków z Please The Trees. Pokazali zupełnie nową muzyczną jakość. Warto ją poznać, gdy dojadą w wasze okolice.
Anglojęzyczne kompozycje śpiewane przez Vaclava „SelFbrusha” Havelkę wprawiają w pozytywnie melancholijny nastrój – pisała Agnieszka Łopatowska w portalu interia pl.
No właśnie! Liderem i wokalistą kapeli jest Vaclav „SelFbrush” Havelka – songwriter dobrze znany polskiej publiczności. Był w naszym kraju na pięciu solowych trasach i dał ponad 40 koncertów.
Mariusz Wiatrak z „Gazety Wyborczej” pisał: – Czesi też grają alternatywę i mają jej naprawdę godnego reprezentanta. Występuje jako SelFbrush. Spokojnie można o nim dzisiaj napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy – ocenia dziennikarz. Inspiracje członków zespołu są bardzo różnorodne: od twórczości Mogwai aż po muzykę Neila Younga.
Inna recenzja: – Skrzyżujcie Nicka Cave’a i jego Bad Seeds z Mogwai’em i będzie mieli względne pojęcie, o co chodzi. Please The Trees to czeskie gwiazdy alternatywy, które tworzą muzykę na poziomie niedostępnym dla nadwiślańskich artystów – pisał Andrzej Ciochoń w magazynie „Lounge”. Natomiast portal „Music News” zauważa: – Z rozmachem, surowo, ale bez maksymalnie odkręconego przesteru. No i z melodiami, za które wielu dałoby się pokroić. Czeski film? Nie, ale jest w tym wszystkim jakaś perwersyjna radość, która pozwala uwierzyć, że alt-country nie jest już tylko domeną Jankesów – ocenił Maciek Stankiewicz.
Jakby komuś było mało, kolejna ocena: – Głos Vaclava „SelFbrusha” Havelki powoduje miękkość w kolanach – głosi portal „We Are From Poland”.

Przy okazji każdego koncertu w Polsce, artyści będą sadzić drzewo, w ramach akcji Please The Trees Project. O co chodzi? Kiedy sześć lat temu powstawał zespół, Vaclav Havelka – wokalista i lider grupy – został zapytany: dla kogo gracie, jaki jest Wasz target? Odpowiedział: „The trees – we play to please the trees”. Stąd wzięła się nazwa kapeli.
Przed rokiem grupa były po raz kolejny na trasie w USA i tam skumplowała się z ogrodnikiem, który potajemnie sadził drzewa dookoła swojego miasta. Wtedy zrodził się pomysł, aby muzycy Please The Trees również sadzili drzewa w każdym mieście, gdzie będą występować. Każde nowe drzewko jest fotografowane, obserwowane i nanoszone na specjalną mapę. W akcję zaangażowani są także fani zespołu, którzy proszeni są o doglądanie drzewek. Drzewka Please The Trees rosną już m.in. w Nowym Jorku, Gdyni, Ostrzeszowie, Łodzi, Hollywood, Bełchatowie, Pradze i Kalifornii. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć tutaj: www.facebook.com/pleasethetreesproject.

Strony internetowe Please The Trees: www.myspace.com/pleasethetrees oraz www.pleasethetrees.com

Podczas polskiej trasy koncertowej jako suport zagra Ali Warren!

Ali Warren
Ten 24-letni songwriter pochodzi z Taunton, miasta w południowo-zachodniej Anglii. Obecnie w jego słuchawkach gra muzyka takich artystów jak Joni Mitchell, Tom Waits, Warpaint, Neutral Milk Hotel, The Tamborines, Ray Charles, Fela Kuti czy The Pogues. To pokazuje, co inspiruje Aliego. Jak to przekłada się na graną przez Brytyjczyka muzykę? Proszę sprawdzić na koncertach! Jego brzmienia to wypadkowa folku i bluesa.
Strona internetowa songwritera: http://soundcloud.com/aliwarren

Dodał: Artysta.pl Środa 14 listopada 2012 14:32

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin