Artysta.pl na Facebooku

Podgórska Jesień Kulturalna 2012

Piątek 21 września 2012 - Niedziela 23 września 2012
Miejsca: Kraków Podgórze
Miasto: Kraków
Ulica: Podgórze
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 472
Podgórska Jesień Kulturalna to jedna z artystycznych wizytówek Podgórza. W tym roku podczas festiwalu zapowiada się wiele interesujących wydarzeń w kilkunastu obiektach.

Podgórska Jesień Kulturalna to cykl koncertów, imprez literackich i innych wydarzeń artystycznych, które tradycyjnie odbywających się we wrześniu każdego roku. W roku 2012 impreza odbędzie się w dniach 21 -23 września. W ten je-sienny weekend Dom Kultury Podgórze zaprosi do uczestnictwa w tradycyjnym cyklu imprez, koncertów i spotkań artystycznych.
W murach siedziby Domu Kultury przy ul. Sokolskiej w pierwszy dzień festiwalu najmłodsi będą mogli udać się na Inte-rak¬tywny spacer po Podgórzu „W poszukiwaniu czekoladowego skarbu”. Nieco później, dla starszych koneserów muzyki zaplanowany został koncert kwintetu Dumicz Ensemble w składzie: Ma¬rek Dumicz – skrzypce Karolina Szymbara – skrzypce Krzysztof Woźniczko – altówka Łukasz Laxy – wiolon¬czela Monika Rosca – fortepian. Zespół wystąpi w programie muzyki klasycznej, w tym wykona utwory Antoniego Dwo¬rzaka. W so¬botę natomiast odbędzie się ciekawy happening nawiązujący do specyfiki szkoły czasów PRL - „Powrót (do) starej szkoły”. Goście będą mogli uczestniczyć w lekcjach języka polskiego, matematyki, ZPT, języka rosyjskiego, w-f i hi¬storii. Nie obejdzie się także bez przerwy na bułkę z pasztetową i kawę zbożową, wizytę u higienistki, próbę chóru szkol¬nego no i oczywiście rozdania świadectw. Następnym punktem programu będzie potańcówka wspomnień z Elvisem Pre¬sleyem i Royem Orbisonem, a także kabaretowy wieczór w Kinoteatrze Wrzos. Dzień zamyka spotkanie poetyckie, „Ale Czy Warto?” - Edward Stachura w oczach Beaty Kurek. Beata Kurek, krakowska poetka młodego pokolenia dokona subiek¬tywnej analizy sylwetki twórczej legendarnego poety. W programie oprócz wierszy i piosenek Stachury znalazły się ar¬chiwalne zdjęcia oraz fragmenty filmów.
Niedziela upłynie pod znakiem koncertów. Najpierw w Kościele św. Józefa zaśpiewa Akademicki Chór Organum oraz zagra Zespół Instrumentalny Ricercare pod dyrekcją Bogusława Grzybka, później w Kinoteatrze Wrzos odbędzie się koncert grupy Heawy Blues Band. Punktem kulminacyjnym będzie występ Anny Treter - krakowskiej gwiazdy piosenki. Wokalistka z zespołem da koncert akustyczny.
Imprezy w ramach festiwalu odbywać się będą także w innych obiektach – Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY, Centrum Kultury RUCZAJ i Dworze Czeczów.
W Solvayu odbędzie się kilka koncertów. I tak w piątek „ Jesienny powiew jazzu” w wykonaniu BIG BANDU KRAK, a w sobotę unikatowy koncert solowy na perkusję w wykonaniu Mieczysława Górki - perkusisty legendarnej grupy jazzowej LABORATORIUM. W sobotni wieczór na deskach sceny w CSW Solvay gościć będzie Teatr M.I.S.T ze spektaklem „ Moskwa-Pietuszki”.
Dwór Czeczów natomiast wśród swoich propozycji będzie miał koncert zespołu „Ad li bitum” w składzie Paulina Tka-czyk – klawesyn, Małgorzata Włodarczyk – gitara klasyczna i Katarzyn Puch – wokalistka, sopran.
Do wydarzeń towarzyszących Podgórskiej Jesieni Kulturalnej należą także wystawy, które goszczą w Galeriach Dom Kultury i Galerii Rękawka.
W tej ostatniej będzie wystawiony spektakl - monodram w wykonaniu Niny Repetowskiej „Geniale Frau – Zapolska”.
Wydarzenia będą także Osiedlowych Klubach Kultury podległych Domowi Kultury Podgórze. W progra¬mie festiwalu nie zabraknie wydarzeń i atrakcji dla najmłodszych.

Szczegółowy program na www.dkpodgorze.krakow.pl

Dodał: Marta Półtorak Poniedziałek 17 września 2012 20:56

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław