Artysta.pl na Facebooku
Pokaz młodej animacji studia Munka

Pokaz młodej animacji studia Munka

Czwartek 6 września 2012
Miejsce: Galeria Arsenał
Miasto: Białystok
Ulica: ul. A. Mickiewicza 2
Województwo: podlaskie
   
Ilość odsłon: 458
„NOISE” Przemysław Adamski 2010- Film ten jest w zamyśle pracą audiowizualną, przy czym to dźwięk odgrywa tu poniekąd rolę wiodącą, antycypując tworzenie się obrazów. Film ten jest zarazem grą wyobraźni prowokowanej dźwiękiem. Odgłosy przenikające do mieszkania bohatera podlegają subiektywnej interpretacji, podsuwają przypadkowe obrazy, które wchodzą ze sobą w interakcje. Poszczególne dźwięki pozbawione swych wizualnych desygnatów wywołują wyobrażenia często odległe od swych rzeczywistych źródeł. Film zdobył Grand Prix Publiczności oraz nagrodę Short Waves PRO na Festiwalu Short Waves 2012. Zdobywaca Nagrody specjalnej Festiwalu „Dwa Brzegi” 2012.

„RONDO” Artur Kordas 2011- Krótka historia człowieka zmierzającego wydawałoby się w świadomie obranym kierunku i konkretnym celu. Budząc się o poranku na pustyni rozpoczyna swoją wędrówkę dobrze sobie znaną drogą. Kiedy słońce chowa się za horyzontem, ostatkiem sił trafia w końcu do miejsca, które wydaje się być jego domem...


„RYTUAŁ” Zbigniew Czapla 2010 - Sugestywny plastycznie zapis zmagań bohatera z codziennymi czynnościami. Cykl nakładających się na siebie ludzkich działań przybiera często groteskowe, komiczne formy nieznośnych natręctw. Ten krótki film stawia nieśmiałe pytanie o złożoność, a właściwie mankamenty ludzkiej natury. Zachowania, gesty i przyzwyczajenia zarówno pana, jak i jego psa ukazują daleko idące podobieństwo, a wzajemna relacja to niekończący się cykl codziennych rytuałów.
Bohater filmu żyjący na co dzień z psem (jego alter-ego) uwikłany w zestaw powtarzających się działań, nieoczekiwanie odkrywa przerażającą zwierzęcość swojej natury. Gwałtowne wyrwanie ze snu przerywa tę niepokojącą metamorfozę. Ale czy to był tylko sen?
Nagrody : Dyplom w kategorii Pierwszy Film Profesjonalny - IFF KROK Rosja 2010, Najlepszy Debiut - IAFF TOFUZI Gruzja 2010, BRĄZOWA KRESKA za najlepszy debiut - Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA, Kraków 2011, Nagroda Główna - International Short Film Award Category Animation - Sardinia Film Festival, Włochy 2012


„DRÓŻNIK” Piotr Szczepanowicz 2010 - Kameralny film, skupiony na człowieku i jego niewielkim otaczającym go świecie. Bohaterem filmu jest samotny mężczyzna pracujący jako dróżnik w miejscu gdzie nikt praktycznie nie przechodzi, a żaden z pociągów nie zaznaje tam postoju. Jedyną jego rozrywką jest gra na trąbce. Jednak nastaje dzień, w którym Dróżnika spotyka szansa zmiany swojego dość monotonnego życia.

„UNDERLIFE” Jarosław Konopka 2010- Film opowiada o narodzinach, przyjściu i odejściu. O tym czy człowiek może wyzwolić się spod wpływu, jaki wywiera na jego życie czas i miejsce narodzin, pojawienia się we własnym wózku. I czy jest się świadomym niewidzialnego, czasem destrukcyjnego wpływu przodków, za sprawą którego być może nigdy nie będziemy w stanie wydostać się z tego wózka.
To symboliczno-metaforyczna, krótka historia jednego wózka inspirowana między innymi ''Kołysanką'' Krzysztofa Komedy. Film otrzymał 3 nagrody: Second Place Winner, Best Directing oraz Best Animated Visual na The Los Angeles New Wave International Film Festival

zobacz trailer


„NA ŚW. WINCENTEGO" - Stachu Furman 2011
Makabryczna, ale pełna humoru - wydrapana szpilka na czarnym gipsie - wideokaseta z imprezy na cmentarzu. W rolach głównych: diabły, demony, umarlaki. Gościnnie przygrywa podchmielona - "Orkiestra z Chmielnej". Tańczy cudna miss brudna.

”DWA KROKI ZA” Paulina Majda 2011
"Tak się zaczyna to, co nie wiem, to, czego dalsze losy mi nie znane, bo jak mogę wiedzieć??
...Tak jak nie widać końca wielkiej wody, kiedy się stoi na jej brzegu..".
Edward Stachura ("Cała jaskrawość")
"Dwa kroki za..." to historia losów wiejskiej rodziny, której głównym tematem są rozstania, powroty i pożegnania. Jest to muzyczna impresja animowana, która wyraźnie nawiązuje do zjawiska emigracji i jest próbą odpowiedzi na pytanie - dlaczego?
Dlaczego postanowiłem opuścić swój dom, swoją ulicę, swoje miejsce, swój kraj?
(materiały prasowe producenta www.studiomunka.pl)

Dodał: Artysta.pl Wtorek 4 września 2012 11:39

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań