Artysta.pl na Facebooku
Portishead, Fleet Foxes. Malta Festival

Portishead, Fleet Foxes. Malta Festival

Środa 6 lipca 2011
Miejsca: Jezioro Malta, Meta
Miasto: Poznań
Ulica: Wiankowa
Województwo: wielkopolskie
   
Telefon kontaktowy: -
Adres e-mail: -
Ilość odsłon: 397
PORTISHEAD

Zespół Portishead, założony w 1991 r. w Bristolu przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Utlay, uznawany jest obok Massive Attack i Tricky (z którymi związany był wcześniej Barrow) za twórcę stylu trip-hop. Ich wydany w 1994 r. debiutancki album „Dummy” (zawierający m.in. hit - „Glory Box”) został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność, czego wyrazem było zdobycie rok później prestiżowej Mercury Music Prize. Kolejne płyty - „Portishead” (1997) i „Third” (2008) – utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej.

Portishead od początku świadomie sytuował się poza muzycznym mainstreamem i angażował w działania mające na celu szerzenie tolerancji czy obronę praw człowieka – w 2007 zespół napisał muzykę do filmu animowanego „Dark Angel” w reżyserii Fursy Teyssiera, opowiadającego historię 20-letniej Sophie Lancaster, pobitej na śmierć przez bandę dresiarzy, a w 2010 nagrali specjalny utwór „Chase The Tear” dla Amnesty International. Członkowie Portishead pracują też niezależnie nad różnymi projektami - Geoff Barrow współpracował ostatnio z Banksym, jako kierownik muzyczny jego filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

Obecnie Portishead pracuje nad swoją czwartą płytą – jest więc szansa na to, że na koncercie w Poznaniu po raz pierwszy usłyszymy również nowe utwory zespołu. Niewątpliwie będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w nadchodzącym roku.

FLEET FOXES

Debiutancki album Fleet Foxes, zatytułowany po prostu „Fleet Foxes”, ukazał się w lipcu 2008 roku. Album spotkał się z doskonałym przyjęciem, w wielu zestawieniach, między innymi w „Billboard's Critic's Choice” gdzie został obwołany „płytą roku”. Co ciekawe, „nowy folk” w wykonaniu grupy z Seattle, wyjątkowo spodobał się w Europie. Tylko w pierwszych miesiącach po premierze, na Starym Kontynencie sprzedało się ponad 200 tysięcy egzemplarzy płyty. Po wydaniu albumu zespół intensywnie koncertował, między innymi występując jako suport Neila Younga w londyńskim Hyde Parku.

Na maltańskim koncercie, po raz pierwszy w Polsce, będzie można usłyszeć na żywo utwory z niecierpliwie wyczekiwanego drugiego albumu Fleet Foxes - “Helplessness Blues”, który ukaże się 3 maja 2011 r. Płyta, na której znajdzie się 12 utworów, jest efektem rocznej pracy zespołu w kilku różnych studiach. Nad produkcją czuwali sami muzycy oraz Phil Ek. W oczekiwaniu na płytę, fani grupy mogą pobrać tytułowy utwór za darmo z sieci fleetfoxes.com

SUPPORT: The Poise Rite

Dodał: andrew Wtorek 8 lutego 2011 21:55

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań