Artysta.pl na Facebooku
Portishead, Fleet Foxes. Malta Festival

Portishead, Fleet Foxes. Malta Festival

Środa 6 lipca 2011
Miejsca: Jezioro Malta, Meta
Miasto: Poznań
Ulica: Wiankowa
Województwo: wielkopolskie
   
Telefon kontaktowy: -
Adres e-mail: -
Ilość odsłon: 433
PORTISHEAD

Zespół Portishead, założony w 1991 r. w Bristolu przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons, do których dołączył gitarzysta Adrian Utlay, uznawany jest obok Massive Attack i Tricky (z którymi związany był wcześniej Barrow) za twórcę stylu trip-hop. Ich wydany w 1994 r. debiutancki album „Dummy” (zawierający m.in. hit - „Glory Box”) został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność, czego wyrazem było zdobycie rok później prestiżowej Mercury Music Prize. Kolejne płyty - „Portishead” (1997) i „Third” (2008) – utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej.

Portishead od początku świadomie sytuował się poza muzycznym mainstreamem i angażował w działania mające na celu szerzenie tolerancji czy obronę praw człowieka – w 2007 zespół napisał muzykę do filmu animowanego „Dark Angel” w reżyserii Fursy Teyssiera, opowiadającego historię 20-letniej Sophie Lancaster, pobitej na śmierć przez bandę dresiarzy, a w 2010 nagrali specjalny utwór „Chase The Tear” dla Amnesty International. Członkowie Portishead pracują też niezależnie nad różnymi projektami - Geoff Barrow współpracował ostatnio z Banksym, jako kierownik muzyczny jego filmu „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

Obecnie Portishead pracuje nad swoją czwartą płytą – jest więc szansa na to, że na koncercie w Poznaniu po raz pierwszy usłyszymy również nowe utwory zespołu. Niewątpliwie będzie to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w nadchodzącym roku.

FLEET FOXES

Debiutancki album Fleet Foxes, zatytułowany po prostu „Fleet Foxes”, ukazał się w lipcu 2008 roku. Album spotkał się z doskonałym przyjęciem, w wielu zestawieniach, między innymi w „Billboard's Critic's Choice” gdzie został obwołany „płytą roku”. Co ciekawe, „nowy folk” w wykonaniu grupy z Seattle, wyjątkowo spodobał się w Europie. Tylko w pierwszych miesiącach po premierze, na Starym Kontynencie sprzedało się ponad 200 tysięcy egzemplarzy płyty. Po wydaniu albumu zespół intensywnie koncertował, między innymi występując jako suport Neila Younga w londyńskim Hyde Parku.

Na maltańskim koncercie, po raz pierwszy w Polsce, będzie można usłyszeć na żywo utwory z niecierpliwie wyczekiwanego drugiego albumu Fleet Foxes - “Helplessness Blues”, który ukaże się 3 maja 2011 r. Płyta, na której znajdzie się 12 utworów, jest efektem rocznej pracy zespołu w kilku różnych studiach. Nad produkcją czuwali sami muzycy oraz Phil Ek. W oczekiwaniu na płytę, fani grupy mogą pobrać tytułowy utwór za darmo z sieci fleetfoxes.com

SUPPORT: The Poise Rite

Dodał: andrew Wtorek 8 lutego 2011 21:55

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice