Artysta.pl na Facebooku

Spotkanie z Coco Fusco + pokaz prac CSW Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5, Gdańsk – Nowy Port 7 lipca 2015, godz. 19:00 Wstęp wolny

Wtorek 7 lipca 2015
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Miasto: Gdańsk
Ulica: Jaskółcza 1
Województwo: pomorskie
   
Ilość odsłon: 634
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim

W swojej pracy artystycznej Fusco łączy media elektroniczne i performans w różnych formatach – od inscenizowanych performansów multimedialnych z udziałem wielkoformatowych projekcji i telewizji przemysłowej do performansów na żywo nadawanych przez internet, w których to publiczność, poprzez interakcję na czacie, zaprasza się do wytyczenia przebiegu akcji. W swoim najnowszym performansie „Obserwacje drapieżnictwa u ludzi – wykład psychologa zwierząt dr Ziry” artystka wskrzesza postać z Planety Małp, aby skomentować, także w multimedialnej oprawie, współczesne formy agresji.
Coco Fusco jest artystką interdyscyplinarną i pisarką oraz naukowcem wizytującym MIT w programie im. Martina Luthera Kinga na lata 2014-2015. Jest laureatką stypendium Fundacji Guggenheim (2013), ufundowanej przez Absolut nagrody za tekst o sztuce (2013), stypendium Fulbrighta (2013), amerykańskiego stypendium dla artystów (2012) oraz nagrody w dziedzinie sztuki im. Herba Alperta (2003). Performanse i prace wideo Fusco były dwukrotnie pokazywane na Biennale Współczesnej Sztuki Amerykańskiej w Muzeum Whitney w Nowym Jorku (2008, 1993), na festiwalu Next Wave organizowanym przez Brooklyńską Akademię Muzyki, na biennale w Sydney, Johannesburgu, Kwangju i Szanghaju, a także na InSite 05, Mercosul, Transmediale, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Londynie, VideoBrasil i Performa05. Jej prace były także prezentowane w muzeum Tate Liverpool, MOMA, Walker Art Center i Muzeum Sztuki Współczesnej MACBA w Barcelonie. Artystkę reprezentuje galeria Alexander Gray Associates w Nowym Jorku.
Fusco jest autorką książek English is Broken Here: Notes on Cultural Fusion in the Americas (1995), The Bodies that Were Not Ours and Other Writings (2001) oraz A Field Guide for Female Interrogators (2008). Jest też redaktorką Corpus Delecti: Performance Art of the Americas (1999) i Only Skin Deep: Changing Visions of the American Self (2003). Aktualnie pracuje nad nową książką zatytułowaną Dangerous Moves: Performance and Politics in Cuba.

Dodał: cswlaznia Czwartek 2 lipca 2015 14:20

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin