Artysta.pl na Facebooku

Tribute to Jimi Hendrix | Koncert z okazji 20-lecia Free Blues Club-u

Sobota 17 listopada 2012
Miejsce: Free Blues Club
Miasto: Szczecin
Ulica: Powstańców Wielkopolskich 20
Województwo: zachodniopomorskie
   
Ilość odsłon: 376
Projekt Voodoo Chile, to ukłon w stronę muzyki Jimiego Hendrixa. Liderem grupy jest basista TM Stevens, znany ze współpracy z Jamesem Brownem. Towarzyszy mu niesamowity perkusista Keith LeBlanc oraz Ronny Drayton - legenda, gitarzysta który znał Hendrixa! Ten światowej klasy skład uważany jest za jeden z najważniejszych na scenie muzyki bluesowofunkowej.TM STEVENS

TM Stevens jest niepowtarzalną osobowością muzyczną, rewelacyjnym basistą funkowym, który olśniewa występami scenicznymi. Pracował kilkukrotnie z Milesem Davisem. Na płycie „Gravity“ Jamesa Browna, to on grał na basie i śpiewał razem z królem muzyki soul hit „Living in Amerca“ !

Jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z takimi muzykami jak: Steve Vai, Neil Zaza, Cyndi Lauper, Little Steven, Tina Turner czy Billy Joel. Wraz z zespołem the Pretenders ich album Get Close został okryty platyną. Zaaranżował i wydał album Tribute to Deep Purple According to New York, gdzie współpracował z wielkimi nazwiskami, jak Vinnie Moore (Living Colour) i Bernie Worrell (Parliament Funkadelic). Stevens pojawiał się na albumach Joe Cockera i był członkiem jego zespołu z którym koncertował na całym globie.


RONNY DRAYTON
Gitarzysta ikona. Dla większości gitarzystów jest legendą. Ponadto znał osobiście Jimiego Hendrixa. Znakiem firmowym Draytona jest bezpośrednie i potężne brzmienie gitary oraz surowy wokal,, który nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z geniuszem Blues&Rockowej gitary. Ronny Drayton jest cenionym muzykiem sesyjnym, grał dla Janet Jackson, Mary J Blige, Alicia Keys, Billy Joel, Robert Palmer, Joss Stone or B-52. Długoletnio wspólpracował z James Blood Ulmer'em. Ponadto można go usłyszeć na nagraniach z David Sylvian, Nona Hendryx or MeShell N`Degeocello,Tricky oraz the Funkrockers z zespołu 24-7 Spyz. Ostatnio uczesniczył w projecie Afro Punk z Vernon Reid (Living Color), Jimi Hazel(24-7 Spyz). Tym razem usłyszymy Draytona w fantastycznym trio Voodo Chile, które firmuje i wspiera rodzina Jimiego Hendrixa.

KEITH LE BLANC

Keith Le Blanc to amerykański producent i perkusista. Doskonały muzyk, który zasila zespoły Little Axe oraz Tackhead. Swoją karierę rozpoczynał nagrywając z pionierami sceny raperskiej – Grandmaster i Melle Melle. Ponadto współpracował z takimi wykonawcami jak The Rolling Stones, James Brown, Tina Turner, Seal, R.E.M., Peter Gabriel,The Cure, Ministry, Nine Inch Nails, Annie Lennox. Obecnie ma własne studio, wydaje muzykę, tworzy sample i dużo eksperymentuje z dźwiękami.

Zapraszamy na niesamowite wydarzenie muzyczne, w hołdzie mistrzowi gitary – Jimiemu Hendrixowi, które uświetni 20 lat działalności Free Blues Clubu. Muzycy zaprezentują własne interpretacje kompozycji Jimiego Hendrixa w odcieniach funkowych a także trochę cięższych brzmień i kilka utworów z autorskiego repertuaru.

Na scenie pojawi się także gość specjalny – niespodzianka!

bilety: 70 zł(przedsprzedaż)/ 90zł (w dniu koncertu)

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 15 października 2012 11:39

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice