Artysta.pl na Facebooku

WPA 4

Piątek 10 sierpnia 2012 - Sobota 18 sierpnia 2012
Miejsca: Duszniki-Zdrój
Miasto: Duszniki-Zdrój
Ulica: Rynek 14/1c
Województwo: dolnośląskie
   
Osoba kontaktowa: KRZYSZTOF JANKOWSKI
Adres e-mail: media@fin.org.pl
Ilość odsłon: 1209
Przepiękne dolnośląskie uzdrowisko Duszniki-Zdrój, będące jedną z turystycznych pereł Ziemi Kłodzkiej, znane jest melomanom z dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Za sprawą projektu pod nazwą Wszelkie Przejawy Artyzmu Duszniki stają się teraz również miejscem spotkań twórców i miłośników innych dziedzin sztuki.
Ideą WPA jest odkrywanie, pobudzanie i zachęcanie do kreatywności. Jest to najprawdopodobniej największe w Polsce spotkanie twórców reprezentujących tak liczne dziedziny sztuki. WPA to muzyka, malarstwo, taniec, rysunek, fotografia, teatr, grafika, animacja, graffiti, film i rzeźba i nie tylko. To twórczość artystów początkujących, jak i bardziej doświadczonych, to dialog młodych ze starszymi, amatorów z profesjonalistami.
Każdy może wziąć udział w WPA!
Poprzez otwartą formułę festiwalu szczególnie promujemy twórców młodych, dostarczając im nowych źródeł inspiracji, sprzyjając nawiązywaniu kontaktów i najbardziej nawet zaskakującej współpracy artystycznej - dzięki wyjątkowo nieformalnej, przyjacielskiej, a nawet serdecznej atmosferze. Miarą kreatywnego luzu WPA, wyjątkowo docenianego przez uczestników, niech będzie fakt, że każdy z nich sam w dowolny sposób aranżuje przestrzeń, w której przedstawia swoją twórczość. By maksymalnie poszerzyć możliwości aranżacji i przez to także przydać imprezie niezwykłego charakteru, na miejsce WPA wybieramy zawsze budynek opustoszały, w stanie przedremontowym, ewentualnie w trakcie modernizacji. Uczestnicy otrzymują od nas, organizatorów, wszelką pomoc leżącą w zasięgu naszych możliwości, czasami łącznie z transportem prac nawet z odległych zakątków kraju. Dzięki współpracy z miejscowymi podmiotami branży turystycznej możemy proponować noclegi i wyżywienie w bardzo przystępnych cenach.
Tegoroczna, czwarta edycja WPA
będzie się odbywała w dniach 10-18 sierpnia. Miejsce: budynek dawnego ośrodka wypoczynkowego FWP „Słoneczna” o powierzchni użytkowej wynoszącej niemal 3000 m kw., położony w centrum Dusznik, a udostępniony nieodpłatnie przez prywatnego właściciela, mieszkańca Wrocławia.
Wernisaż głównej ekspozycji rozpocznie się późnym wieczorem i będzie trwał „do ostatniego gościa”. W kolejnych dniach w programie WPA znajdą się różnego rodzaju warsztaty, koncerty, przedstawienia, happeningi, plenery, a także wystawy w miejskiej przestrzeni publicznej. W tym roku przewidujemy więcej atrakcji muzycznych, a ciekawostką będzie zapewne „Dzień Kultury Indyjskiej” przygotowywany przez wrocławski Instytut Studiów Azjatyckich. Nowością będzie też projekt artystycznej aranżacji przestrzeni publicznej prowadzony przez zeszłorocznego uczestnika Piotra Kolanko, mieszkańca Jasła. Władze Dusznik wydały już zgodę na artystyczną aranżację trzech przystanków autobusowych, ławek, koszy na śmieci i wykonanie kilku murali. Czwartą edycję WPA zakończy próba pobicia ubiegłorocznego własnego rekordu w synchronicznym puszczaniu baniek mydlanych.
Ramy programu są zawsze otwarte na pomysły i przedsięwzięcia rodzące się także już w trakcie imprezy z inicjatywy jej uczestników lub gości.
Zgłoszenia
przyjmujemy na internetowej stronie wpa.org.pl, na której uczestnicy tworzą swoje profile, charakteryzują krótko twórczość i zamieszczają przykładowe prace. Odwiedzający witrynę mogą oddawać swoje głosy zarówno na twórców, jak i poszczególne prace poprzez linki typu „lubię to”, powiązane z portalami społecznościowymi Facebook, Twitter i Google+.

Dodał: wiciawii Sobota 2 czerwca 2012 20:41

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków