Artysta.pl na Facebooku
Wrocławskie Lato Organowe: Vincent de Pol, Hanna Turonek - koncert

Wrocławskie Lato Organowe: Vincent de Pol, Hanna Turonek - koncert

Niedziela 28 sierpnia 2011
Miejsca: Kościół Uniwersytecki p.w. Najświętszego Imienia Jezus
Miasto: Wrocław
Ulica: pl. Uniwersytecki 1
Województwo: dolnośląskie
   
Telefon kontaktowy: -
Adres e-mail: -
Ilość odsłon: 590
Vincent de Pol (Hamburg) wł. Zygmunt Strzęp (Vincent de Pol to pseudonim artystyczny muzyka), należy do światowej elity wirtuozów gry na organach. Pochodzi z Kielc. Swoją edukację muzyczną rozpoczął pod okiem ojca Stefana Strzępa, wieloletniego organisty w kieleckim kościele na Białogonie. Studia muzyczne kontynuował w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.
Po debiucie w Gartner Auditorium, Cleveland Museum of Arts w Stanach Zjednoczonych w roku 1990 zaczął koncertować na całym świecie. Vincent de Pol w swoim dorobku artystycznym ma również nagrania płyt kompaktowych m.in. dla Arte Nova BMG, Pavanne Records, Plein Jeu Production, ZS Records. Obok tras koncertowych i nagrań artysta prowadzi wykłady z literatury i interpretacji muzyki organowej m.in. w Brazylii, Australii, Namibii, Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Vincent de Pol od ponad 20 lat mieszka w Hamburgu. Jest organistą i dyrektorem muzycznym kościoła św. Bernarda. Co roku jest organizatorem międzynarodowego festiwalu muzycznego "Klassik in St. Bernard".

Hanna Turonek jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu prof. Elżbiety Gajewskiej.
Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w Międzynarodowym Sympozjum Flecistów we Freiburgu im. Breisgau z udziałem takich sław, jak: Jean-Pierre Rampal, Robert Aitken, czy Aurele Nicolet oraz w Mistrzowskim Kursie Interpretacji w Dusznikach-Zdroju, prowadzonym przez prof. Jerzego Mrozika i Petera Ode.
Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych – im. V. Bucchi w Rzymie, im.M. Canals w Barcelonie, w Duino (Włochy), w Krakowie – I Konkurs Fletowy.
W 1987 r. jeszcze jako wyróżniająca się studentka Akademii Muzycznej została zaproszona do współpracy z orkiestrą Sinfonia Varsovia przez jej dyrektora Franciszka Wybrańczyka. Współpraca ta zaowocowała przyznaniem artystce tytułu muzyka-solisty tejże orkiestry.
Prowadzi aktywną działalnośc koncertową w kraju i za granicą wykonując m.in. utwory kameralne, solowe i orkiestrowe pod batutą wybitnych osobowości artystycznych. Specjalizuje się w grze na flecie piccolo, wykonując na tym instrumencie m.in. koncerty A.Vivaldiego z op. 10.
Jako pierwsza polska flecistka-piccolonistka wykonała Koncert na flet piccolo i orkiestrę symfoniczną op.50 amerykańskiego kompozytora Lowella Liebermanna. Wielokrotnie zapraszana była do udziału w nagraniach płyt. Uczestniczyła w realizowaniu nagrań artystów takich jak: Michał Bajor, Tytus Wojnowicz, Piotr Jackson Wolski, Janusz Skowron, Anna Maria Jopek czy Natalia Kukulska.

Dodał: Artysta.pl Piątek 5 sierpnia 2011 11:47

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań