Artysta.pl na Facebooku

Wystawa integracyjna 2 (w ramach otwarcia PRZEfestiwalu)

Czwartek 6 grudnia 2012
Miejsca: Galeria nad Wisłą
Miasto: Toruń
Ulica: ul. Przybyszewskiego 6
Województwo: kujawsko-pomorskie
   
Ilość odsłon: 496
W programie:
// Liliana Piskorska Kobieta do zjedzenia, instalacja
// Wystawa integracyjna 2: sztuka, jedzenie i picie – zapraszamy do wspólnego gotowania i poczęstunku.
// Muzyka: Pchełka & W. Zadrużyński na zmianę z zespołem RzeźUcha

Kolejna Wystawa integracyjna w Galerii nad Wisłą odbędzie się w ramach otwarcia PRZEfestiwalu zwięczającego rok pracy PRZEprojektu w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Z założeń Wystawy integracyjne mają na celu umożliwić i ułatwić kontakt równocześnie na liniach: twórca – twórca, twórca – odbiorca, odbiorca – twórca i odbiorca – odbiorca. Sztuka współczesna nie zawsze jest zrozumiała dla przeciętnego gościa galerii. Zadaniem nowego cyklu jest skrócenie, a raczej likwidacja dystansu występującego pomiędzy sztuką, twórcami i odbiorcami. Pomimo tego bowiem, iż skracanie owego dystansu przyświeca oficjalnie sztuce od ponad wieku, to możemy powiedzieć, że efekty są dość mizerne. Chcemy zatem, by w końcu doszło do kontaktu, wzajemnych rozmów i dyskusji. Mamy nadzieję, że dzięki temu sztuka (współczesna) odsłoni swe oblicze jako narzędzie poznania siebie, innych i tego co wokół nas.
Cykl wystaw nie posiada żadnego scenariusza czy konkretnego planu – stawia na otwartość i pomysłowość wszystkich, na wspólne poznanie i zabawę. Zapraszamy, artystów, jak i odbiorców sztuki do wspólnej integracji!

Kobieta do Zjedzenia, cytując autorkę Lilianę Piskorską: „jest finalizacją projektu, do którego włączyłam otaczające mnie kobiety – rodzinę, koleżanki i znajome. Prosiłam je o użyczenie mi do sfotografowania swojej piersi, przyozdobionej jedzeniem, które wybiorą ze swojej kuchni. Z tych zdjęć stworzyłam cielesno-gastronomiczny obiekt nawiązujący do pornograficznych przedstawień kobiecego ciała – ciała do zjedzenia, skonsumowania i wydalenia. Ciała uprzedmiotowionego i erotyzowanego. Kobieta do Zjedzenia w swej warstwie wizualnej i ideowej jest próbą odmistycyzowania statusu piersi jako swoistego tabu, piersi, które poza sferą erotyki nie mają prawa bytu w kulturze masowej”.

Artystka wszystkich gości zaprasza do przyniesienia ze sobą czegoś do jedzenia - „dzięki czemu moglibyśmy razem symbolicznie skonsumować Kobietę do Zjedzenia”.

Liliana Piskorska
ur. w 1988 roku, studiuje na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie obecnie przygotowuje dyplom w pracowni Rysunku Intermedialnego. Od 2012 roku współpracuje z CSW Znaki Czasu w Toruniu w ramach projektu PRZEprojekt. W swoich pracach porusza wątki feministyczne, choć bardziej w kategorii poszukiwań tożsamościowych, czy pastiszowych (gra z własnym wizerunkiem), a z drugiej strony jej działania przyjmują charakter analityczny, odnoszący się do sytuacji społeczno kulturowej. Pole jej zainteresowań obejmuje zagadnienia związane z cielesnością, relacjami władzy oraz subwersywnym traktowaniem normatywności. I siebie.

Pchełka&W.Zadrużyński
ur. 26.11.2012, okazjonalny duet, próba zrealizowania marzenia dwójki muzyków (a może tylko jednego z nich) grających w wielu różnych zespołach osiągających sukcesy na arenie nawet i międzynarodowej. Pchełka (Marta Rogalska) śpiewa i gra na flecie oraz kaoss padzie w zespołach: Pchełki i We Are Not From Iceland, a Wojtek Zadrużyński jest bębniarzem w Szczerbatych Zajączkach i Gribojedow. Występ 6 grudnia w Galerii nad Wisłą będzie ich pierwszym wspólnym występem, więc nie wiadomo jakiej stylistyki muzycznej można oczekiwać.

RzeźUcha
„Zrodzony przez wiosnę w kwietniu Roku Lasów w miocie ze śpiewem ptaków, sczezł w spazmach po pierwszym rzężącym wrzasku w niedzielę przed Jarym. I oto wraz z ptaków odlotem powraca zmartwychwstały jesienią rychło po Wieńcach! Krewniaczy duet przeczesująca gęstwiny ambientu i meandry muzyki konkretniej na bazie dźwięków powstałych wskutek połączenia sampli, skrajnie swobodnej improwizacji i aleatoryzmu – RzeźUcha” (Grzegorz Lachowski o zespole)
Zespół występował rok temu w Galerii nad Wisłą w ramach cyklu Z20LWBCZ,ŻTB – Za 20 lat wszyscy będą Ci zazdrościć, że tu byłaś/eś (Marcin Zaborski powiedział, że to było w miarę dobre), więc teraz ich występ można potraktować niemalże jako rocznicę.

Galeria nad Wisłą
Prywatna galeria autorska założona przez Mariana Stępaka w 1991 roku. Od początku 2011 roku aż do teraz zamieszkała (czyt. spasożytowana, z różnymi przerwami) przez Arka Pasożyta. W roku 2011 artysta zapoczątkował cykl spotkań pod tytułem Z20LWBCZ,ŻTB (Za 20 lat wszyscy będą Ci zazdrościć, że tu byłaś/eś) – koncerty, projekcje filmów, ogniska, turnieje w ping-ponga oraz wystawy w specjalnie wyodrębnionej przestrzeni „Moje” (ponad 10 wystaw). W październiku/listopadzie 2012 roku wyremontował część galerii (kuchnia i toaleta, pomoc hydrauliczna dzięki firmie MP Install), po czym zapoczątkował cykl Wystaw integracyjnych, których domeną jest tytułowa integracja.

Godz. 20:00
Wstęp wolny

Dodał: Artysta.pl Wtorek 4 grudnia 2012 12:22

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław