Artysta.pl na Facebooku

Wystawa Kobieta na 4 roku

Poniedziałek 17 września 2012 - Piątek 28 września 2012
Miejsce: Galeria Studencka START
Miasto: Gdańsk
Ulica: TARG WĘGLOWY 6
Województwo: pomorskie
   
Ilość odsłon: 969
Aleksander Borys Bajger, Krzysztof Nowicki, Michał Pawłowski, Maciej Pytlak

Galeria Studencka START ma zaszczyt zaprosić na wystawę studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pt. Kobieta na 4 roku.

Kobieta przez ogół młodych mężczyzn postrzegana jest najczęściej jako naczynie rozkoszy.
W oczach starzejących się mężów bywa również blaszaną puszką zgryzot, punktem zbiegu codziennych trosk dojrzałego mężczyzny.

My, malarze IV roku gdańskiej ASP nie boimy się żadnych kobiet; kochamy je wszystkie: Polki, Rosjanki, Azjatki, Murzynki i Indianki. Pragniemy jedynie, by podobnie jak my, starały się być uczciwe względem siebie samych, w obliczu gwałtownych przemian społecznych i obyczajowych współczesnego świata.
Marzymy o tym, żeby nasza wystała była męską wycieczką do świata dziewczęcej zmysłowości, a nasze obrazy – mapami pięknych i żyznych krain, w których ziemią i niebem są ciało i dusza kobiety.

Aleksander Borys Bajger, Urodziłem się 04. sierpnia 1985 roku w Puławach. Jestem studentem IV roku Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wychowywałem się w rodzinie inflanckiego komunisty i białoruskiej księżniczki. Lata dzieciństwa upłynęły mi na podróżach, w towarzystwie wróżek, tancerek, czarnoksiężników, koniokradów i złodziei. Ubóstwiam rosyjski balet, kozackie dumki i przeboje Michaela Jacksona. W szesnastym roku życia poznałem swoją pierwszą miłość – ukraińską bandurzystkę Śnieżanę, blondynkę o skośnych oczach w kolorze bursztynowej zieleni. Była piękna jak noc na stepie i pachniała wiosennym księżycem. Śnieżanka ofiarowała mi najwspanialsze rzeczy na świecie: czuły, serdeczny uśmiech, ciało pyszne i wonne jak dzban mleka oraz wilgotną słodycz dużych agrestowych warg. Moje malarstwo jest bezbożną ofiarą, aktem czci i miłości, gorącym hołdem składanym dziewczęcej duszy. Świat moich obrazów natchniony jest niezwykłymi czarami Śnieżanki.

Krzysztof Nowicki, urodzony w 1988r w Bydgoszczy. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego tamże. Obecnie jest studentem V roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Teresy Miszkin. Wziął udział w wystawach, m.in.: „Wystawa młodej sztuki” w Gdańsku, „4 Światy - twarzą w twarz” w Gdańsku, III Ogólnopolskie Triennale „Granice Rysunku” w Rzeszowie, „Pokazucha 2012” na Litwie.

Michał Pawłowski, urodzony w 1984 r. student V roku malarstwa w pracowni prof. Mieczysława Mieta Olszewskiego. Bral udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granica. Laureat Grand Prix na międzynarodowym plenerze rzezbiarsko-malarskim w Rodowie w 2010r. Jego prace znajdują sie w prywatnych kolekcjach w Polsce Angli Holandi we Wloszech i Taiwanie.

Maciej Pytlak, urodzony w 1987 w Łukowie. Absolwent Liceum Plastycznego w Nałęczowie. Obecnie student 4 roku malarstwa na gdańskiej ASP, w pracowni Mieczysława Mieto Olszewskiego. Laureat wyróżnienia w V Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Portret Rodzinny” w Lublinie w 2007. Brał udział w wystawach zbiorowych, m.in.: Malarstwo figuratywne, Galeria ZPAP w Gdańsku w 2010Wystawa pokonkursowa: Zimowy pejzaż Elbląga, Galeria ZUM w Elblągu w 2012, Projekt M3, wystawa sztuki w M3, Wrocław 2012, a także stypendysta Letniej Akademii Malarstwa , Rysunku i Nowych Mediów w Traunkirchen Austrii w pracownii Zhou Brothers ( 2012)Wystawa
17.09 – 29.09.2012 r.

Finisaż:
29.09.2012 r. , godz. 19:00

Wstęp wolny

Miejsce
Galeria Studencka START
ul. Targ Węglowy 6
80 – 836 Gdańsk
Wejście od ul. Piwnej

Dodał: Artysta.pl Środa 12 września 2012 15:32

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków