Artysta.pl na Facebooku

Wystawa Veroniq Zafon "Materia nie ZŁOMnie inspirująca "

Piątek 29 czerwca 2012 - Wtorek 31 lipca 2012
Miejsce: Rotunda
Miasto: Kraków
Ulica: Oleandry 1
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 1236
Kolejna odsłona twórczości Veroniq Zafon nastąpiła początkiem tego roku przez wydanie wspólnie z Firmą OLMET drugiego już ekskluzywnego Kalendarza Materia nie ZŁOMnie inspirująca. To skojarzenie czy nazwa nawiązuje do poprzedniego Kalendarza z roku 2011 gdzie motywem przewodnim była Materia nie ZŁOMNIE piękna. Warto też pamiętać, że już wcześniej w prezentacji Olena i czarny kot u Veroniq Zafon, pojawił się skromnie element metalowy. Był to zwykły stołek, na którym wyginała się kształtna modelka.

Gdy nastąpiła symbioza z Firmą OLMET elementy metalowe jako spoiwa twórczości Veroniq zagospodarowały się z nią na dobre. W tym duecie firmy przemysłowej o tak specyficznym profilu Skup i przeróbka złomu, Gospodarka odpadami, Recykling pojazdów czy wreszcie Wyburzenia i rozbiórki, pojawienie się artystki ze specjalizacją Akt kobiecy zaowocowało niekończącą się inspiracją i fascynacją Niezłomnego piękna metalu.


Należy szczególnie zwrócić uwagę na konsekwencję w poszukiwaniu i drążeniu istoty spójności pomiędzy tak różnymi elementami jej fotografii jak ciało kobiece i kawałki metalowych odpadów. Trzeba mieć wrażliwość tak na ciało żywe i jego reakcje jak i zrozumienie dla martwego, a jednak pięknego kawałka stali. Veroniq Zafon to ma i widzę, z jaką determinacją przez ostatnie lata fotografuje właśnie takie rzeczy.

Andrzej Koniakowski


Weronika Drozd, pseudonim Veroniq Zafon, urodzona w 1975 roku w Bytomiu. Zajmuje się fotografią aktu, tańca i portretu, fotografią dla pań. Organizuje i bierze udział w wielu ciekawych wystawach i przedsięwzięciach. Między innymi jest twórcą scenariusza i spektaklu Olena i czarny kot. Jej praca TANCERKA została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym L'ESPRIT PHOTO 2009 Portret i akt kobiecy. Laureatka Prestiżowego Konkursu Fotograficznego VIVA! PHOTO AVARDS w kategorii Fotografia przedmiotu .Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Roberta Walońskiego i Chrisa Niedentchala w 2011 r. Laureatka tegorocznej edycji Konkursu PLAYBOY Fotoerotica (II miejsce w Polsce). Publikacje fotografii w magazynach i czasopismach, m.in. PLAYBOY, VIVA, Dance For Place, CAMERAPIXO Niezależny Magazyn Kreatywnej Fotografii, Gazeta Wyborcza, Zalew Kultury. Współpracuje z firmami OLMET, CONBELTS , DOLLKEN Polska , MESSER Polska , wykonując projekty fotografii monochromatycznych do ekskluzywnych kalendarzy autorskich AKT.


Strony artystki: www.veroniqzafon.fotea.pl, www.veroniqzafon.iportfolio.pl.

Wystawa czynna do 31.07

Dodał: Artysta.pl Piątek 29 czerwca 2012 11:53

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice