Artysta.pl na Facebooku
Zaduszki Jazzowe w Filharmonii Zabrzańskiej

Zaduszki Jazzowe w Filharmonii Zabrzańskiej

Piątek 2 listopada 2012
Miejsca: Filharmonia Zabrzańska
Miasto: Zabrze
Ulica: ul. Park Hutniczy 7
Województwo: śląskie
   
Telefon kontaktowy: 32 271 47 17
Ilość odsłon: 436
Po raz drugi Agencja Artystyczna Music Delivery ma przyjemność zaprosić Państwa na Zaduszki Jazzowe. Tym razem koncert rozpocznie solowy projekt Piotra Wyleżoła , a po krótkiej przerwie na scenie pojawi się Full Drive 3 Henryka Miśkiewicza, z którym gościnnie wystąpi Michael "Patches" Stewart. Ze względu na wyjątkową atmosferę budynku Filharmonii Zabrzańskiej, w której kiedyś mieściła się Biblioteka Huty Donesmarcków, kolejną edycje koncertu postanowiliśmy zorganizować również w tym miejscu. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku będą państwo z nami ekscytować się niesamowitymi dźwiękami dobiegającymi ze sceny.PROGRAM KONCERTU: Piotr Wyleżoł - Piano Solo & Henryk Miśkiewicz <Full Drive 3> feat Michael Patches Stewart

Piotr Wyleżoł

Pianista, kompozytor i improwizator. Jeden z czołowych polskich pianistów jazzowych. Absolwent Wydziału Jazz Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu międzynarodowych konkursów, m.in. Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1998). Występował na wielu festiwalach w Polsce i na świecie. Do dnia dzisiejszego uczestniczył w nagraniach kilkudziesięciu płyt i ich liczba stale rośnie. Lider własnych formacji, jak również muzyk zapraszany do współpracy przez wielu innych artystów (m.in. Nigel Kennedy, Janusz Muniak, Jarek Śmietana, Tomasz Stańko, Ewa Bem i wielu innych). Ma na swoim koncie pięć autorskich albumów. Ostatnia płyta pianisty “Children’s Episodes” została wydana w renomowanej wytwórni Fresh Sound Records w serii New Talent, gdzie znajdziemy nazwiska takie jak Brad Mehldau, czy Chris Cheek. Warto nadmienić, że Piotr Wyleżoł jest pierwszym Polakiem, który dostał się do tak zaszczytnego grona. Płyta ta została nominowana do Fryderyka 2010 w kategorii Jazzowy Album Roku. Od 2007 roku Piotr Wyleżoł prowadzi klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.

H e n r y k M i ś k i e w i c z

< F U L L D R I V E 3 >

f e a t. M i c h a e l P a t c h e s S t e w a r t

Michael „Patches” Stewart - trąbka / Henryk Miśkiewicz - saksofony /

Marek Napiórkowski - gitary / Robert Kubiszyn - bas / Krzysztof Dziedzic - perkusja

Najnowsza odsłona autorskiego projektu z gościnnym udziałem amerykańskiego trębacza MICHAELA „PATCHES” STEWARTA (Quincy Jones, David Sanborn, Kenny Garet, George Duke, Whitney Houston, Al Jarreau, Marcus Miller, „Earth, Wind and Fire”) !

Po znakomicie przyjętych Full Drive i Full Drive 2 przedstawiamy kolejną odsłonę porywającego projektu łączącego jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów! Nowe kompozycje, nowe pomysły – „stare”, sprawdzone sposoby na porwanie publiczności!

Tym razem gościem specjalnym Henryka Miśkiewicza jest znakomity, urodzony w Nowym Orleanie trębacz Michael „Patches” Stewart, który w wieku zaledwie 16 lat zadebiutował w zespole Patti LaBelle. Ma na swoim koncie współpracę z największymi postaciami jazzu i muzyki rozrywkowej: Quincy Jonesem, Davidem Sanbornem, Georgem Dukiem, Whitney Houston czy Earth, Wind and Fire. Przez osiem lat należał do zespołu Ala Jarreau, przez prawie piętnaście lat stał u boku Marcusa Millera. Nagrał trzy solowe płyty („Blue Patches”, „Penetration” i „Blow”).

www.patchesstewart.com

Henryk Miśkiewicz Od lat zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach „saksofon altowy”, „klarnet”. Zdobywca dwóch Fryderyków („Lyrics” – płyta roku 2002 oraz muzyk roku 2004). Wszystkie jego płyty nominowane były do Fryderyków, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym.

Michael ‘Patches’ Stewart – trąbka

Henryk Miśkiewicz – saksofony

Marek Napiórkowski – gitary

Robert Kubiszyn – gitara basowa

Krzysztof Dziedzic – perkusja

Ceny biletów: Miejsca siedzące: 60 zł normalny, 40 zł ulgowy(ilość miejsc ograniczona).
bilety do nabycia w kasie Filharmonii Zabrzańskiej
www.filharmonia.zabrze.pl

Dodał: Artysta.pl Środa 24 października 2012 14:54

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław