Artysta.pl na Facebooku
Avatar

Światosław Nowicki

Polak katolik na kartach tarota! Tego jeszcze nie było! Tarot Apokalipsy to nowa talia tarota, oparta na ezoterycznym chrześcijaństwie, której jestem autoremi i projektantem. Autorem rysunków jest Robert Sobota, karty kolorowała moja żona Magdalena Walulik. Jestem filozofem i astrologiem, prezesem Klubu Gnosis. Znam się trochę na wiedzy tajemnej. Niektórzy nazywają mnie mistrzem, a ja nie zaprzeczam. Czasami występuję w telewizji w dyskusjach na tematy wiedzy tajemnej. Przetłumaczyłem siedem grubych tomów dzieł Hegla (to taki filozof), łącznie niemal 1,7 miliona słów, opatrując je własnymi komentarzami. Podobno moje przekłady są lepsze od oryginału. Poza dziełami Hegla tłumaczę też innych filozofów z łaciny, francuskiego i niemieckiego. Jako astrolog interesuję się przyszłością Polski. Przypisuje mi się słusznie lub niesłusznie różne dziwne rzeczy. Ale cokolwiek o mnie gdzieś przeczytacie lub usłyszycie – nie dawajcie temu wiary.

Kategorie:
Rysownicy i graficy Pisarze Projektanci

Znajomi artysty

Grupy artysty (4)

newsy artysty

Spotkanie w klubie Gnosis (Czwartek 22 listopada 2012 13:34)

Jako prezes warszawskiego klubu Gnosis zapraszam na mój wykład w dniu 27 listopada 2012 pt. "Różne modele i poziomy interpretacyjne zodiaku". Miejsce: Tarabuk, Warszawa, ul. Browarna 6, godz. 18

Jak powstała moja talia Tarot Apokalipsy? (Piątek 23 listopada 2012 13:28)

Pewien bezskrzydły anioł Akataleptos krążąc nad Warszawą upatrzył sobie dwoje ludzi, czyli mnie - filozofa i astrologa - oraz Magdalenę, prostą nieoświeconą kobietę (obecnie moją żonę), na kochanków, ponieważ chciał nam zlecić do wykonania ważną misję. Magdalena uczyła się właśnie kart tarota, które zaczęły ożywać i działać magicznie na kochanków. Prowadzeni przez nieznane siły weszliśmy razem na ścieżkę przeznaczenia. Anioł, który ukazał się wreszcie Magdalenie, zlecił nam napisa-nie Nowej Apokalipsy i przedstawienie jej na kartach tarota. „W Apokalipsie, dołączonej sprytnie do kanonu Nowego Testamentu, ukryłem bombę z opóźnionym zapłonem. To bomba, która wybuchnie wewnątrz chrześcijaństwa, kiedy usunie się z niej bezpiecznik, jakim jest zaciemnienie, zmącenie, przeinaczenie jej sensu. Kiedy ze starej Apokalipsy wyłoni się Nowa Apokalipsa, również wszystko inne będzie musiało się odnowić i wkrótce przeminie „stare niebo” absurdalnych, chorych wyobrażeń religijnych, jakimi karmiony był przez wieki świat chrześcijański. To ja pokazałem się Janowi z Patmos, autorowi Apokalipsy, który napisał: „Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?” Wy napiszecie Apokalipsę na nowo. Kiedy wejdziecie w dżunglę Apokalipsy utoniecie w ciemnościach, ugrzęźniecie w błocie po szyję, ale idźcie bez trwogi. Wokół będzie czaić się szarańcza i syczeć będą węże, ale wy idźcie wprost przed siebie, ja wam wskażę drogę. Liany owiną się wam wokół szyi i będą was dusić, ale nie zważajcie na to, ja was wyprowadzę ku światłu. Będziecie trzebić, karczować, przedzierać się przez chaszcze. Tnijcie maczetą, usuwajcie śmiecie, porządkujcie chaos. Ja, Hermes Trismegistos, patron wiedzy tajemnej, wyprowadzę was. Dlatego jako autor oryginału niniejszym unieważniam i zdejmuję klątwę z końcowych wersetów Apokalipsy: Jeżeli ktoś coś dołoży do proroctw tej księgi, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze. A jeżeli ktoś ujmie coś z tych słów, ujmie mu Bóg z jego udziału w drzewie żywota i świętym mieście, opisanych w tej księdze. I uroczyście zezwalam na napisanie Apokalipsy na nowo, i błogosławię was w waszym dziele. Hermes, Anioł Tęczowy, Akataleptos, a także Hermes Trismegistos” Spisane w Warszawie, dnia 20 maja 2002 roku.

„Tarot Apokalipsy” to romans! (Piątek 23 listopada 2012 14:10)

„Tarot Apokalipsy” to romans ilustrowany 78 kartami tarota, to perła którą rzucamy przed wieprze, ziarno rzucone przez siewcę. Niech padnie na dobrą glebę! Dziki romans Mistrza i Magdaleny to historia dwojga ludzi, którzy spotykają się po latach, aby wspólnie wejść na magiczną ścieżkę. Mistrz to orzeł – filozof i erudyta. Magdalena to wieprz, ale wieprz z fantazją. Mistrz jest mistrzem wszystkowiedzącym, zwłaszcza o sprawach wiecznych, Magdalena to bogini dnia codziennego, bogini garnka i patelni. Kiedy Mistrz zaczyna lewitować pijany swoją erudycją, ona wrzuca jego złote myśli do alchemicznego pieca i piecze z nich ciasteczka. Historia zaczyna się niewinną wizytą u tarocisty, a kończy się na boskim absolucie wiązanym przez Mistrza sznurkiem w postaci niezwykłych kart tarota. Drogi czytelniku, kim jesteś? Orłem, rybą czy wieprzem? Czytając „Nową Apokalipsę” miej oczy i uszy szeroko otwarte, a spadną Ci z oczu łuski, które zakrywały przed Tobą prawdę. Czytając będziesz szedł jak przez dżunglę, liany będą się wiły wokół twojej szyi, ale nic się nie bój, tnij maczetą i przedzieraj się do światła. Jeżeli patrzenie na tarotowe rysunki budzi w Tobie obawy, to znaczy, że wchodzisz na ścieżkę. Będziesz po niej szedł zygzakiem, jak w kabale, niejeden raz zadrży ci serce, ale nie bój się, trzymaj się mocno sznurka a dojdziesz do końca. Nasza książka ma 120 000 słów i są to słowa o wielkiej mocy. W „Nowej Ewangelii” oglądaj każde słowo dwa razy, bo natkniesz się na szatańskie wersety, a szatan działa podstępnie. Kiedy natkniesz się na werset, któremu sprzeciwia się twoje serce, to jest to kąkol zasiany wśród pszenicy przez szatana. Zdepcz go i idź dalej bez trwogi, Mistrz cię poprowadzi. Drogi czytelniku, co ty wiesz o aniołach? Czy wierzysz, że Bóg może wessać ogórka i nigdy go nie oddać (co przydarzyło się Magdalenie)? Czy wiesz, że kapelusz może zmienić cię w karła? Przeczytaj „Śniadanie z Mistrzem, czyli Nowy Katechizm w pytaniach i odpowiedziach”, a sam zrozumiesz, że nie mogło być inaczej. Że to właśnie ty jesteś ostatnim ogniwem naszego łańcucha. Przeczytaj sen Magdaleny o wojsku Akataleptosa i kioskarce, która rozdaje banknoty o ogromnych nominałach. Przeczytaj sen o Dobrej Nowinie, która rozprzestrzenia się po świecie jak zaraza i mnoży cyfry na kontach bankowych. Przeczytaj sen o najsłynniejszej talii świata, który przyśnił się Magdalenie. Wierzymy, że nasi czytelnicy wciąż rozglądają się za czymś ciekawym. Anioł bezskrzydły Akatalep-tos krąży wokół ich domów, zagląda im w oczy, a w nocy zsyła im prorocze sny. Wszystko co wydarzy się w przyszłości, jest już zaprojektowane i dopięte na ostatni guzik. Naturalnie czytelnicy nie są tego świadomi. Wiemy to tylko ja i Magdalena, bo tak to sobie wymyśliliśmy. Drogi czytelniku, Czy może śnił Ci się niedawno jakiś znaczący sen?

Imprezy w których artysta bierze udział

Nie znaleziono imprez

Albumy zdjęć artysty

Instruktaże użytkownika

Nie znaleziono instruktaży

Video użytkownika

Nie znaleziono video

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice