Artysta.pl na Facebooku

Niezwykłe muzyczne konfrontacje na otwarciu Męskiego Grania 2013

foto. D. Kramski
Jedna scena, a na niej tygiel dźwięków, feeria świateł, rapująca Nosowska, O.S.T.R. i Michał Urbaniak z fuzją hip-hopu i jazzu, a do tego debiut nowej formacji na polskiej scenie muzycznej – Small Synth Orchestra. To tylko niewielka część zaskakującego otwarcia Męskiego Grania 2013 w Krakowie, którego wyłącznym sponsorem jest marka Żywiec.

Zaczęło się od zwycięzcy Nowego Męskiego Grania – składu Maja Olenderek Ensemble. Każdy kolejny występ podnosił temperaturę imprezy. Marek Dyjak, Kim Nowak, Lao Che, Kapela ze Wsi Warszawa – wszyscy porwali publiczność i zostali przyjęci z nieskrywanym entuzjazmem.

W drugiej części wieczoru miało miejsce prawdziwe artystyczne
foto. D. Kramski
wyładowanie. Legenda jazzu, Michał Urbaniak, wspólnie z O.S.T.R. pokazał, że drapieżny hip-hop prawdziwy pazur zyskuje w konfrontacji z odwagą i nieskrępowaniem jazzu. Katarzyna Nosowska z Natalią Przybysz i jej projektem Natu Kozmic Blues przywołały gorączkę i nieokiełznanie lat 60. Natalia Przybysz pojawiła się na scenie Męskiego Grania 2013 raz jeszcze, występując z grupą Hey oraz towarzyszącym jej big bandem.

Dzikość wokalu Natu i głębia tonów Nosowskiej rozpaliły publiczność. Dużą atrakcją okazał się także wspólny występ O.S.T.R. z uwielbiającą improwizacje formacją Pink Freud. Scena podczas tego występu okazała się za mała dla energii O.S.T.R., który nie dał się ograniczać przestrzeni i skakał po głośnikach.

Największą niespodzianką koncertu okazał się występ Small Synth Orchestra – grupy, która powstała specjalnie na tegoroczną edycję Męskiego Grania. Liderem projektu jest uznany producent muzyczny – Andrzej Smolik. Towarzyszą mu najlepsi kompozytorzy, instrumentaliści i producenci: Paweł Krawczyk, Michał Fox Król, Kuba Galiński, Miłosz Pękala oraz Dj Haem. Wokalistami tej wybuchowej formacji są dyrektorzy artystyczni Męskiego Grania – Katarzyna Nosowska oraz O.S.T.R. To podczas ich występu doszło do rewolucji – Nosowska nie tylko „robiła hałas”, ale też rapowała. Publiczność została uwiedziona przez miksturę syntezatorów, gitar i skreczy, a przede wszystkim energię i moc formacji.

Krakowska publiczność po raz kolejny udowodniła, że jest fenomenalna. Zdarte gardła, ręce zmęczone od klaskania i wielki hałas na pewno zostaną na długo zapamiętane – mówi Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.

foto. D. Kramski
W czasie wydarzenia goście mogli odpocząć w specjalnej strefie Żywca znajdującej się w designerskich kontenerach. W trosce o środowisko piwo Żywiec serwowane było w kubkach zwrotnych. Na koncercie prowadzona była akcja „18+” promująca odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i sprzedaż piwa tylko osobom pełnoletnim.Wyłącznym sponsorem Męskiego Grania 2013 jest marka Żywiec.Tego lata Męskie Granie zabrzmi jeszcze w następujących miastach:

Chorzów, Sztygarka – 20 lipca

Wrocław, Kępa Mieszczańska – 27 lipca

Gdańsk, Stocznia, Klub B90 – 3 sierpnia

Poznań, Stara Gazownia – 10 sierpnia

Warszawa, Fort Bema – 17 sierpnia

Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem – 31 sierpniaBilety do nabycia na www.meskiegranie.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.Więcej o Męskim Graniu na www.meskiegranie.pl.


IPDodał: Artysta.pl

Poniedziałek 15 lipca 2013 15:09

Ilość odsłon: 2103

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin