Artysta.pl na Facebooku

Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki

Słowa Leonarda da Vinci Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki zostały mottem przewodnim 2. edycji Targów Sztuki w Krakowie. 5 i 6 października 2013 r. to dwa dni, w trakcie których uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia przeniosą się do świata prawdziwej sztuki. Świata dzieł, które inspirują, zachwycają i przenoszą w zupełnie inny wymiar.

Kraków to tradycja – miasto zobowiązane do tego, by żyć sztuką, a organizowane tam Targi Sztuki to doskonała okazja by przyjechać na weekend do Krakowa i obejrzeć więcej niż jest to możliwe w galerii. Widz nie zawsze ma czas, by szukać interesujących dzieł w wielu galeriach. Obcowanie ze sztuką w postaci plakatu, czy zdjęcia w internecie nie zastąpi prawdziwego kontaktu z dziełami. Natomiast osobiste spotkania autorów z odbiorcami obrazów mają ogromną wartość dla obu stron – mówił podczas I edycji Targów Wacław Jagielski, malarz.

Niezwykła forma kontaktu ze sztuką i twórcami

Główną ideą zorganizowanych po raz pierwszy w 2012 roku Targów było stworzenie platformy spotkań artystów z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów oraz – przede wszystkim – miłośnikami sztuki. Targi Sztuki w Krakowie dają możliwość osobistych rozmów z twórcami i zakupu dzieł w okazyjnych cenach.

Targi Sztuki były dla mnie przyjemnym sposobem na spędzenie weekendu w Krakowie oraz dobrą okazją by poobcować ze sztuką na najwyższym poziomie, w różnych wydaniach. Miło jest spotkać twórców reprezentujących wiele gatunków sztuki w jednym miejscu. Poznać tych, których dzieła podziwiamy i porozmawiać o ich inspiracjach – mówiła Justyna Ziębińska, uczestniczka Targów.

Udana premiera

Pierwsza edycja Targów, która odbyła się pod koniec września 2012 r. zakończyła się pełnym sukcesem. Zgromadziła ponad tysiąc koneserów sztuki, oraz kilkudziesięciu artystów: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików. Pozytywne opinie uczestników utwierdziły organizatorów przedsięwzięcia – Targi w Krakowie i Grupę PRC, że Targi Sztuki w Krakowie mogą w szybkim tempie stać się istotnym wydarzeniem na mapie imprez kulturalnych nie tylko Małopolski, ale także Polski.

Salon Młodych

Oprócz prezentowania dorobku uznanych twórców Targi Sztuki w Krakowie będą promowały także najbardziej obiecujących młodych artystów. Ich dzieła zostaną zebrane w jednym miejscu – w Salonie Młodych. To jedna z nowości 2. edycji Targów oraz doskonała okazja do inwestycji.Więcej informacji na www.targisztuki.krakow.pl

Portal Artysta.pl jest patronem medialnym Targów Sztuki.IPDodał: Artysta.pl

Czwartek 11 lipca 2013 13:44

Ilość odsłon: 2859

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków