Artysta.pl na Facebooku

Pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet z udziałem cenionych polskich artystów

14 grudnia 2011 r. rusza pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet. Zgłoszone prace oceniane będą przez znanych i cenionych artystów. Do grona jurorów zaproszono: Karolinę Zmarlak (Moda), Arkadiusza Jakubika (Film), Michała Łojewskiego (Sztuki Wizualne) oraz Katarzynę Sagatowską (Fotografia), którzy oceniać będą prace w czterech wymienionych kategoriach. Wyłonią oni tym samym polskich laureatów wydarzenia, którzy będą mieli okazję zawalczyć na poziomie europejskim konkursu o prestiżowy staż w zagranicznych pracowniach artystów o międzynarodowej sławie.

Uczestnicy konkursu Young Creative Chevrolet będą mieli za zadanie stworzenie pracy nawiązującej do nowej kampanii marki, „Make It Happen”, ukazującej ducha optymizmu i wykorzystania szans.

W polskiej edycji konkursu nagrodzonych zostanie po trzech laureatów w każdej z kategorii. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają nagrody w wysokości 1200€ i będą mieli okazję otrzymania wygranej o wartości 4000€ w edycji europejskiej wydarzenia.

W Europie będzie to już szósta edycja konkursu, który co roku przyciąga coraz więcej młodych artystów. W 2011 roku w Young Creative Chevrolet wzięło udział 155 studentów z 22 krajów europejskich.

W polskiej edycji kategorii Moda przewodniczyć będzie projektantka prêt-à-porter robiąca karierę i pracująca na co dzień w Nowym Jorku, Karolina Zmarlak, która po ukończeniu prestiżowego Fashion Institute of Technology zdobywała doświadczenie u samej Caroliny Herrery. Prace jurorki od 2009 r. pokazywane są cyklicznie podczas New York Fashion Week, a w Polsce noszone były m.in. przez Martę Żmudę-Trzebiatowską.

„Konkurs Young Creative Chevrolet jest moim zdaniem dużą szansą dla młodych talentów do wykazania się kreatywnością i umiejętnościami. To ważne, że jest marka, kto chce wspierać polski design i pomysłowość młodych osób na uczelniach o profilach artystycznych.” — powiedziała projektantka.

W pozostałych kategoriach prace oceniać będą:
- Arkadiusz Jakubik, znany aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, którego film „Prosta historia o miłości” został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni;
- Michał Łojewski, współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU oraz członek i współzałożyciel Klubu Brand Design, zajmujący się identyfikacją wizualną największych marek w Polsce
- Katarzyna Sagatowska, dokumentalistka, kuratorka i autorka licznych wystaw w kraju i zagranicą.

Patronami medialnymi konkursu są: Digital Camera, artinfo.pl, students.pl, dlastudenta.pl oraz Radio Kampus. Więcej informacji na stronie www.youngcreativechevrolet.euDodał: Artysta.pl

Czwartek 15 grudnia 2011 11:55

Ilość odsłon: 9325

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań