Artysta.pl na Facebooku

Sztuka na wyciągnięcie ręki, czyli krakowskie Targi Sztuki 2013

Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki - Leonardo Da Vinci

Ponad pięćdziesięciu wystawców, specjalna wystawa mistrzów surrealizmu „Magiczny realizm”, salon promujący młodych i utalentowanych artystów, a także wyjątkowa aukcja dzieł sztuki uznanych twórców. Tak zapowiada się 2. edycja Targów Sztuki w Krakowie, która odbędzie się w dniach 5 – 6 października 2013 roku. Organizatorami wydarzenia są Targi w Krakowie oraz Grupa PRC.

- Targi Sztuki w Krakowie to doskonała okazja, by poznać twórczość danego artysty, ale przede wszystkim, aby bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z każdym twórcą. Nie bez znaczenia jest fakt, że targi odbywają się w Krakowie, stolicy polskiej kultury – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

- W poprzedniej edycji targi pozwoliły nawiązać artystom z Polski i świata liczne kontakty z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów. Jestem przekonany, że i tym razem ani jednych, ani drugich nie zabraknie w Krakowie – dodaje Sebastian Chachołek, prezes Grupy PRC.

100 obrazów za 100 złotych

Zeszłoroczne premierowe targi odwiedziło ponad tysiąc koneserów sztuki, nawiązane zostały owocne kontakty pomiędzy twórcami, a przedstawicielami galerii. Ta szansa pojawia się ponownie. Tyle, że w jeszcze większym wymiarze i z nowymi możliwościami. Zaplanowana została między innymi aukcja prac malarskich, w trakcie której ponad 100 obrazów uznanych twórców będzie można licytować od 100 zł., a także wystawa najlepszych współczesnych surrealistów polskich.

Bezpośredni kontakt z artystami

Już dziś wiadomo, że wśród szerokiego grona prezentującego swoją twórczość na Targach pojawi się między innymi krakowski artysta Eugeniusz Gerlach, a także jeden z najlepszych współczesnych surrealistów Jarosław Jaśnikowski, którego stoisko w zeszłym roku cieszyło się największym zainteresowaniem. Swoją twórczość zaprezentuje także Aleksander Żywiecki, który uprawia twórczość uciekającą od programowego nowatorstwa i nawiązuje do sztuki tradycyjnej stając w jednym szeregu z takimi twórcami, jak Józef Chełmoński, Władysław Podkowiński czy Leon Wyczółkowski. Pełna lista artystów znajduje się tu.Dodał: Artysta.pl

Poniedziałek 30 września 2013 15:35

Ilość odsłon: 2302

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin