Artysta.pl na Facebooku

Wariacje na temat rzeczywistości na wystawie "Wizje pejzażu" w Muzeum Karkonoskim

Janusz Kotlewski
Wariacje na temat pejzażu popełniało wielu artystów różnych stylów. Tym razem podjęli się tego artyści współpracujący z Domem Aukcyjnym, Abbey House: Janusz Kotlewski, Stanisław Młodożeniec, Jakub Słomkowski i Anna Szprynger. Odmienne wizje artystów można będzie oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze od 19 lutego do 17 marca 2013.

Wystawa „Wizje pejzażu” prezentowana była już w Centrum Wystawowym Petersburskiego Związku Artystów Plastyków. W Karkonoszach dodatkowo będzie można zobaczyć również najnowsze prace artystów. Łącznie 40 obrazów.

Odwiedzający Muzeum będą mieli możliwość się przekonać, jak indywidualnie i niepowtarzalnie tę wspólną inspirację widzą artyści. Bogata, ale skrajnie różna wyobraźnia twórców współczesnych sprawia, że obrazy na wystawie nie powielają swoich wizji i pozwalają wyzwolić się z barier szablonowego widzenia rzeczywistości. Niektóre z dzieł bliższe są zmysłowemu postrzeganiu świata, inne zostały zmodyfikowane w mniejszym lub większym stopniu przez oryginalny zamysł autorów prac.

Janusza Kotlewskiego interesuje forma. Na jego obrazach można dopatrzeć się inspiracji sztuką Aborygenów, ale również współczesnych artystów amerykańskich. Artysta nie boi się eksperymentów, co można będzie zobaczyć na wystawie.

Stanisław Młodożeniec to najstarszy malarz z prezentowanej czwórki. Od lat mieszkający w Nowym Jorku, inspiruje się energią miasta, jego ruchem i mieszkańcami. Jego obrazy, barwne i bardzo dynamiczne, bezsprzecznie przyciągają uwagę.
Jakub Słomkowski


Jakuba Słomkowskiego zachwyca i przeraża Kosmos, które to emocje w swoich dziełach oddaje w sposób abstrakcyjny. Poza tym sięga do wielkich tradycji malarskich i pozwala plamie barwnej stać się dominantą w swoich dziełach, co sprawia, że są one łagodne i miękkie.

Anna Szpryngier
Anna Szprynger
celuje w minimalizm. Jej niemalże geometryczne prace przypominają rysunki, a pejzaże są chyba najbardziej oderwane od rzeczywistości z dzieł całej czwórki artystów. Stawia w nich białą, cienką kreskę na ciemnym tle, co daje wrażenie ekspresywności i żywiołowości.Dodał: Artysta.pl

Wtorek 12 lutego 2013 11:57

Ilość odsłon: 2295

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków